משבר חוק הגיוס: באגודה מאשימים את דגל בהדלפות

כמה שעות לאחר פרסום הכתבה ב'אקטואליק' על החשש ביהדות התורה כי ראשי הקואליציה ימסמסו את חוק הגיוס גם במושב הקיץ הקרוב, באגודת ישראל מאשימים את דגל התורה בהדלפת המידע הרגיש בעניין חוק הגיוס

כמה שעות לאחר פרסום הכתבה ב'אקטואליק' על החשש ביהדות התורה כי ראשי הקואליציה ימסמסו את חוק הגיוס גם במושב הקיץ הקרוב, באגודת ישראל מאשימים את דגל התורה בהדלפת המידע הרגיש בעניין חוק הגיוס. "סיכמנו לא לתדרך בנושא הזה, כדי להעביר את החוק בלי תקלות", אמרו באגודה והאשימו את דגל, "בדגל מצפצפים ומתדרכים כבר פעם שניה ביומיים".

באגודה טוענים עוד כי בין הצדדים סוכם "שרק אחרי 4 שבועות מפתיחת המושב נקבל טיוטה ממשרד הביטחון, אבל דגל התעקשה שבפתיחת המושב, בדרך הזו הכל ילך לאיבוד".

המשבר החריף של סיום מושב החורף סביב חוק הגיוס, שכמעט והוביל את המפלגות לבחירות, לא מרפה מהנהלת הקואליציה שמעדיפה לשים את הדברים מאחריה, ולמרות שמציירת את עצמה כמי שלא מתרגשת מבחירות – בליכוד מנסים לעמוד בהתחייבות לקדם את חוק הגיוס כבר בפתיחת המושב.

אתמול בשעות הצהריים נחת שר הביטחון אביגדור ליברמן מביקורו המדיני בניו יורק, וכבר כשנחת השתתף במספר דיונים בנושא האיראני.

אך הבוקר, לאחר שהכותרות סביב הנושא מעט חזרו לפרופורציות, העבירו בהנהלת הקואליציה מסר לשר הביטחון שהעניינים הפוליטיים צריכים להתקדם ללא כל דיחוי, ופנו ללשכתו במטרה לזרז את נציגי משרד הביטחון כדי לקיים את ההבטחות לחרדים ולהגיש את טיוטת החוק כבר בשבועיים הקרובים.

במפלגות החרדיות טוענים שהסיכום היה כי משרד הביטחון יגבש את החלטתו עד שבועיים מפתיחת מושב הקיץ של הכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.