משבר נוסף? ישראל ביתנו טוענת כי הופר ההסכם הקואליציוני

למרות המצב המתוח בעקבות הגשת המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה, בישראל ביתנו מאיימים לנקוט בצעדים חריפים בעקבות "הפרת ההסכמים הקואליציוניים"

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב שלח אמש מכתב לשר התיירות יריב לוין בעקבות אי העמידה, לדבריו, בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו מול סיעת ישראל ביתנו.

במכתבו, ח"כ אילטוב מבקש לכנס את הוועדה בראשותו של השר לוין אשר אמורה לדון בחוקים בנושאי דת ומדינה טרם קידומם, זאת על רקע קידומה של הצעת חוק שיפוט בתי דין דתיים אשר נידונה אתמול בוועדת החוקה על אף שלא הועלתה לדיון בפורום שאמור לדון בחקיקה בנושאי דת ומדינה, כפי שכתוב במפורש בהסכמים הקואליציוניים.

כמו כן, ח"כ אילטוב הביע את דאגתו "מהדיל המפוקפק שנרקם בין גורמים בקואליציה לבין הרשימה הערבית המשותפת, דיל שתכליתו לסייע בקידום החוק, תוך הפרה בוטה של ההסכמים הקואליציוניים ופגיעה חמורה באינטרס הציבורי הרחב".

במכתב נכתב כך: "ברצוני לפנות אליך בדרישה שהצעת החוק הפרטית המצוינת בנדון תידון בצוות לנושא חקיקת דת ומדינה שהינך עומד בראשו וכולל את נציגי כל הסיעות החברות בקואליציה, אשר הוקם בהתאם לסעיף 36 להסכם הקואליציוני בין סיעת "הליכוד" לבין סיעת "ישראל ביתנו" (להלן "ההסכם"). לפי סעיף זה, "חוקים הנוגעים לדת ומדינה לא יקודמו, לא יאושרו ולא יחוקקו אלא אם כן אושרו פה אחד על-ידי נציגי כלל סיעות הקואליציה" (מתוך סעיף 36 להסכם).

"הצעת החוק הנ"ל נידונה בימים אלו בוועדת החוקה על אף שלא הועלתה לפני כן בפורום הצוות לנושא חקיקת דת ומדינה, תוך הסתמכות על סיכומים מפוקפקים של גורמים בקואליציה עם נציגי סיעת "הרשימה המשותפת", לפיהם "הרשימה המשותפת" לא תביע עמדה ולא תתערב בסוגיות דתיות. אנו רואים בכך הפרה בוטה של ההסכם בסוגיות דת ומדינה ופגיעה חמורה באינטרס הציבורי הרחב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.