משבר צה"לי? קיצוץ נרחב בנח"ל החרדי

בעוד המלחמה נגד הגיוס מתגברת בציבור החרדי, מפתיע דווקא צה"ל ומקצץ דרמטית בשירות בנח"ל החרדי.

'ישראל היום' מפרסם הבוקר (שני) כי לאחרונה הודיעו בכירי אכ"א לאנשי גדוד 'הנח"ל החרדי' כי בצבא מתכוונים לקצץ ב"שנת המשימה", שהיא השנה השלישית במסלול ולמעשה החשובה ביותר למשרתים החרדיים, משום שאז הם זוכים להשלים בה בגרויות ולבצע הכשרות מקצועיות.
גורמים בנח"ל החרדי סיפרו על מה שעשוי להסתמן כמשבר נוסף בין החרדים לצה"ל: "אמרו לנו שהוחלט לקצץ בשנת המשימה, כך שהיא תימשך רק שמונה חודשים. בשנה הזו נותנים לחיילים הכשרה מקצועית והשלמת בגרויות על חשבון צה"ל. כמו כן מעניקים להם גם מגורים ואוכל. אלה דברים שמושכים את החרדים לצבא. הם יודעים שלאחר סיום השירות הם אזרחים לכל דבר, ושיש להם סיכוי למצוא מקצוע בחוץ".
גורמים בנח"ל החרדי ששמעו על הכוונות הללו של צה"ל, זעמו למשמע הדברים, ואף תמהו על המהלך. הגורמים ציינו כי הם מופתעים מאוד שנושא הקיצוץ עומד בכלל על הפרק, ובייחוד הביעו תרעומת על כך שסוגיה כה רגישה עומדת על הפרק דווקא בתקופה לא פשוטה שבה חלה עלייה ניכרת בהתנגדויות של הרחוב החרדי לגיוס לצבא.
"זה אבסורד שדווקא בזמן שבו מנסים להעלות את מספר המתגייסים, צה"ל פוגע בנח"ל החרדי", ציין גורם בגדוד ל'ישראל היום'. "אין שום ספק שהצעד הזה יוריד את מספר החרדים המתגייסים. חרדים רבים בוחרים להתגייס דווקא בזכות היתרונות והכלים שהם מקבלים בשנת המשימה בגדוד. אם יתחילו לפרק את שנת המשימה – זו תהיה גם תחילת התפרקותו של הנחל החרדי".
דובר צה"ל מסר בתגובה כי הנושא נידון בעבודת מטה בצה"ל. גורמים בצבא הוסיפו כי אין כל כוונה לבטל או לפגוע בשנת המשימה ובזכויות החיילים הנמצאים בשלב זה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ויעבדם בפרך אומר רש"י בפה רך בתחילה הבטיח להם כל מיני הטבות ואאחרי זה קיצצו הכל ועבדו בפיה מפני נוגשיו ולכן שבט לוי שלא התפתו לא עבדו בפרך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני לא מבין, אם אסור להתגייס, מה מועילה שנת המשימה???

  ואם מותר, מאי חזית דסמיק דמך טפי, למה חילונים ודתלים מתגייסים בלי שום שנת משימה?

  לא שאני חושב ששנת המשימה לא במקום, אבל להתנות את הגיוס בזה??

  לפחות אל תגידו את זה בקול, כי, תסלחו לי, החזירות פה זועקת לשמים

  חרדי ששירת בצבא |
  הגב