משבר? חוק הכשרות של ש"ס מאיים על שלמות הקואליציה

משבר פוליטי ראשון בממשלת נתניהו – חרדים? השותפים הטריים של הקואליציה החדשה מתעמתים מאחורי הקלעים על חוק הכשרות שעשוי להביא למשבר רציני בין כולנו לש"ס – שני הצדדים מתבצרים בעמדתם

משבר פוליטי ראשון בממשלת נתניהו – חרדים? השותפים הטריים של הקואליציה החדשה בוחרים לנהל את הסאגות מאחורי הקלעים ללא רעש תקשורתי כך חושף זאב קם במקור ראשון .

 

על פי הצעת החוק, שהגישח"כ יואב בן-צור מש"ס, רק גורם אחד ויחיד יוכל להחליט מהו מוצר כשר – הרבנות הראשית. המשתמע מכך קביעה גורפת וסוחפת שאוסרת מצג או סימון מכל סוג שאינו יוזמת הרבנות, בן צור רוצה  להכחיד כל יוזמה פרטית להנפקת אישור שלפיו עסק מסוים ללא כשרות הרבנות- מי יעשה כך   ייחשב כמי שביצע עברה פלילית – אפילו אם בפועל הוא שומר על כשרות למהדרין.

בכולנו זעמו על ש"ס, השניים הם יושב ראש הסיעה, ח"כ רועי פולקמן, וח"כ רחל עזריה,אך  בש"ס לא בזבזו זמן ופנו ליושב ראש ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן מהליכוד, להביא את הצעת החוק לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה תוך ימים ספורים, מבלי להמתין 45 יום כפי ההליך המוכר.

חברי הכנסת של כחלון החלו במגעים מול ראש הקואליציה, ח"כ צחי הנגבי.  "אל תיקחו אותנו כמובן מאליו", הבהיר פולקמן ש"ס "אנחנו לא חותמת גומי בנושאי דת ומדינה, וללא תיאום והסכמה לא נאפשר להעביר את חוק הכשרות. אם אתם רוצים להגיע לנקודות קיצון, הכול יתפרק מהר מאוד".

על פי  הדיווח של זאב קם במקור ראשון, בשס פנו לעזריה וניסו לדבר על ליבה,  "רחל, מה את עושה?" פנה  שר הדתות דוד אזולאי מש"ס לח"כ עזריה, כאשר נתקל בה במליאה. "אתה מבין מה החוק שלכם אומר?" החזירה לו עזריה.

בשס עברו לאיים, לזירה נשלח  אריה דרעי שהעביר מסרים לליכוד שלפיהם הוא שוקל לא להיכנס להצבעות מסוימות בכנסת שחשובות לקואליציה.  ח"כ בן-צור, שוח עם  יושב ראש ועדת הכנסת, ח"כ ביטן. "תנו לנו כבר פטור מחובת הנחה על החוק", דרש בן-צור.

לעת עתה שני הצדדים מתבצרים בעמדתם: בש"ס לא מוכנים להתפשר, ודורשים שהחוק יעלה להצבעה בוועדת השרים ביום ראשון הקרוב; ואילו בכולנו שוקלים להגיש ערר במידה וההצעה תעלה על ידי ש"ס ותקבל את אישור הוועדה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.