כחלון נעדר מישיבת ראשי המפלגות

משבר קואליציוני? בעוד ראש הממשלה מנסה להעביר את פסקת ההתגברות, כחלון החרים את ישיבת ראשי המפלגות שדנה בפסקת ההתגברות. כחלון דורש לחוקק חוק שיאפשר לממשלה לטפל בנושא המסתננים בלבד

יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון לא הגיע לפורום ראשי המפלגות שדנה בנושא פסקת ההתגברות – החוק שנועד לסרס את בג"ץ שמתערב בחוקי הכנסת. כחלון הדגיש כי מפלגת כולנו תתמוך בפסקת התגברות נקודתית לטובת "טיפול דחוף בנושא המסתננים". המשמעות: ייתכן והצעד הזה יוביל למשבר קואליציוני.

מנגד, ראש הממשלה נתניהו הודיע בישיבת ראשי קואליציה שהוא תומך ויקדם את פסקת ההתגברות לפי המודל הבריטי שהציע יריב לוין. יתכנסו ביום ראשון בישיבת ראשי קואליציה לדיון מהיר כדי לקדם את החקיקה לאלתר.

השר יריב לוין לשר נפתלי בנט בראשי הקואליציה:.אתם רוצים רק פסקת התגברות נקודתית. ההצעה הזאת חלשה, אנחנו רוצים לקדם הצעה יותר חזקה ורחבה. אני דיברתי עם סמוטריץ והוא הודה שההצעה שלו בעייתית ושיש מודלים טובים ממנה. לדוגמה – המודל הבריטי טוב יותר מההצעה שאתה (בנט) מדבר עליה. היא הוגשה בעבר וחתומים עליה יואל חסון, אביגדור יצחקי וסיעות חרדיות. ייתכן ונצטרך בהמשך פשרה כי צריך להעביר את החוק במליאה, אבל אני מאמין שצריך ללכת על מהלך רחב יותר שיש לו יותר קונצנזוס. ללכת היום רק על פסקת התגברות נקודתית זה יגרום נזק כי לא יעמוד בבגצ, כמו שהיה בפסקת ההתגברות בחוק הגיוס.

הדובר של רה"מ מדגיש ש"כאמור מדובר בפסקת התגברות נרחבת יותר מזו שבנט הציע היום"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.