משגיחי הכשרות לא מוותרים

כנס מיוחד למשגיחי בתי מלון תל אביב נערך אתמול בבית ההסתדרות בעקבות הרפורמה שאמורה להביא לירידה בשכרם של המשגיחים

כנס מיוחד למשגיחי בתי מלון תל אביב נערך אתמול בבית ההסתדרות בעקבות הרפורמה שאמורה להביא לירידה בשכרם של המשגיחים.

אתמול נועדו המשגיחים עם יו"ר איגוד המלונאות מר פרדי כהן, יו"ר החטיבה הדתית עו"ד רפי מלאכי יחד עם רב ההסתדרות הרב בן ציון בר שלום ויו"ר ועד משגיחים הארצי יניב שפירא.

הנושא שהועלה לדיון הינו – ניתוק משגיח – מושגח לפי פסיקת בג"ץ שגורסת כי "איננה קשורה למשגיחים בתי מלון / רשתות שיווק". משגיחים אלו אין להם קשר ישיר למעסיק , כך שאין השפעה של איכות הפיקוח לשכר המשולם למשגיח", טענו נציגי המשגיחים.

יו"ר איגוד המלונאות מר פרדי כהן אמר כי יבדוק את הנושא מולה מחלקה המשפטית במטרה לשמר את הסטטוס של משגיחי רשתות בתי מלון והשיווק. עם זאת הדגיש כי להסתדרות דרכים נוספות להשיג את המטרה הזו.

יו"ר החטיבה הדתית רפי מלאכי אמר כי הדרישה "לגיטמית", ונושא זה הועלה בדיונים שהתקיימו במשרד לשרותי דת , וצריך לעמוד על כך שההחלטות לישום דרישת בג"ץ יהיו מדתיות וייושם על עסקים שיש בהם ממשות של זירת משגיח מושגח .

יניב שפירא יו"ר ועד המשגיחי כשרות הארצי הודה לפרדי כהן, ורפי מלאכי, ולגב' הדסה ממרחב תל אביב שיזמה את הפגישה. "ההסתדרות במשך השנים האחרונות מלווה את המשגיחים תוך שימת דגש שצורת העסקה העתידית תהי יציבה וחזקה בשום פנים ואופן לא כח אדם שגרעונתה רבות על יתרונתיה . הן ביוקר המחיה לצרכני הכשרות ולבעלי עסקים , והן למשרתי הקודש משגיחי הכשרות . גם ברמת הפרט ההסתדרות במרחבים מטפלת בבעיות הפרט".

בסיום המפגש, משגיחי איזור תל אביב הסכימו למנות נציג מטעמם להיות נציג בועד הארצי למשגיחי בתי מלון תל אביב .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.