משגיח אור ישראל: "להפסיק לשנוא את הפלג"

הרב גולדווסר הפתיע כשקרא בהספד לנשים להפסיק "לשנוא את אנשי הפלג הירושלמי", וכן לא להפקיר את הזירה של הקנאות לפלג, "גם לנו מותר לדבר על קנאות" – האזינו לדברים

במהלך הספד שנערך בחודש האחרון לאור פטירתו של מנהיג היהדות החרדית מרן הרב שטיינמן, נשא הרב גולדווסר משגיח ישיבת אור ישראל דברי הספד בפני נשים.

הרב גולדווסר הפתיע כשקרא בהספדו להפסיק "לשנוא את אנשי הפלג הירושלמי", כלשונו. 

המשגיח המשיך במסרי הפיוס: "אנחנו פגועים מהם, פתאום נהיינו פשרניים לידם והם החשמונאים, אמנם המסית והמדיח העיתון (הפלס)הוא טרייף חזיר,  אבל האנשים אפילו שקוראים אותו הם אלו אנשים שנדבקו בחיידק, עם כל זאת אסור לשנוא אותם – זו שנאת חינם. זו אש זרה שנכנסה בנו – מה נהייה לנו? לא מגיעים לחתונות, לא עושים איתם שידוכים" .

"נהיה מצב שאנחנו לא יכולים לדבר על קנאות", טען המשגיח, "אבל צריך לדעת שיש גזירת גיוס! ויש גזירת חינוך! (משרד החינוך מתנכל ומטמיע כל מיני). הוא הוסיף: "כי המדינה רוצה לחלן אותנו".

הדברים הובאו באתר של  הפלג הירושלמי במערכה

האזינו לדברי המשגיח

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד בבנות ישראל הכשרות לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי. עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם בנות ישראל הכשרות להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור". ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד.

  הצילו! הצילו!!! בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד! דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד בבנות ישראל הכשרות לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא או לשירות לאומי.

  עוד כתבו הרבנים: ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם בנות ישראל הכשרות להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים. ומזה תקופה ארוכה שהצבא החל להתנכל בכל מיני דרכים לבנות שומרות תורה ומצוות, ואפילו לתלמידות סמינרים ממש, בניסיון לערער מוסכמות יסוד שקבועות בלב כל איש ואשה מישראל. ומכן יש אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס. כי "אנו [הרבנים] רואים בזה גזירת שמד וזימה, והעברה על דת, אשר אנו מצווים עליה יהרג ואל יעבור".

  ממש עצוב לראות השמד וירידת הדורות. זה מחייב אותנו לחזור בתשובה. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. וזה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם את האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש. וגם צריך לזכור כל הזמן שיש גזירת גיוס בנים-ובנות, ויש גזירת חינוך השמד. פשוט השלטון רוצה לחלן אותנו. כל גדולי הדור פסקו שגיוס בנים ובנות לצבא השמד יהרג ואל יעבור. חייבים להתפלל לביטול הגזירה הנורא!!! כל מי שדם יהודי זורם בעורקיו לא יכול להחריש. הצילו! הצילו!!! כי בנינו ובנותינו בסכנה גדולה מאוד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שוב... איזה דברי שנאה!!! ושוב מחריד לשמוע השקרן הידוע משה גפני שאמר ב'קול ברמה': אנחנו לא יכולים לדבר הרבה על הגיוס בגלל שמאזינים לנו ועושים בדברים נזק. לא יאבה ד' סלוח לו.והוסיף: המצב היום הוא הכי טוב [חחחחחחחחחחחחחחחחחחח] אי פעם מאז קום המדינה. איזה רמאי, שקרן, משכיל, עובד עז, כופר בתורה, מסיונר שייגץ, שהוא בעד הגיוס, כמו שהוא אמר על גזירת הגיוס והזימה שזו רק הרע במיעוטו משקר ונתפס על חם, מדבר דברי כפירה!!! עפרא לפומיה.הוא מדבר בשם השטן - כדכתיב (איוב ב ז) ויצא השטן מאת פני ד'. הוא יצר הרע. וכתיב (איוב ט כד) ארץ נתנה ביד רשע. משה גפני מאוהב בשמאל בשל סיבות אישיות. חוצפתו הגדולה של גפני שהוא עוקף את גדולי תורה, במקום שיאמר כי גדולי התורה הם אלו אשר צריכים לשמוע בקולם, ולהם להחליט וכפי שיורו כך יעשה, אז הוא קובע, והם... ממש מחריד. (((((גפני ר"ת = פורץ גדר ישכנו נחש))))))))

  שוב… איזה דברי שנאה!!! ושוב מחריד לשמוע השקרן הידוע משה גפני שאמר ב'קול ברמה': אנחנו לא יכולים לדבר הרבה על הגיוס בגלל שמאזינים לנו ועושים בדברים נזק. לא יאבה ד' סלוח לו.והוסיף: המצב היום הוא הכי טוב [חחחחחחחחחחחחחחחחחחח] אי פעם מאז קום המדינה.

  איזה רמאי, שקרן, משכיל, עובד עז, כופר בתורה, מסיונר שייגץ, שהוא בעד הגיוס, כמו שהוא אמר על גזירת הגיוס והזימה שזו רק הרע במיעוטו משקר ונתפס על חם, מדבר דברי כפירה!!! עפרא לפומיה.הוא מדבר בשם השטן – כדכתיב (איוב ב ז) ויצא השטן מאת פני ד'. הוא יצר הרע. וכתיב (איוב ט כד) ארץ נתנה ביד רשע. משה גפני מאוהב בשמאל בשל סיבות אישיות.

  חוצפתו הגדולה של גפני שהוא עוקף את גדולי תורה, במקום שיאמר כי גדולי התורה הם אלו אשר צריכים לשמוע בקולם, ולהם להחליט וכפי שיורו כך יעשה, אז הוא קובע, והם… ממש מחריד. (((((גפני ר"ת = פורץ גדר ישכנו נחש))))))))

  גפני ר"ת = פורץ גדר ישכנו נחש |
  הגב
  • זה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש.

   .

   זה מחייב את כולנו לחזור להקב"ה, די למחלקות די לשנאת חינם, צריך לחזור בתשובה שלמה, ולומר לכולם האמת, שיש גזירת גיוס השמד והזימה בפועל ממש.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב