הסכם הפיוס עם טורקיה: משדר מיוחד

ראש הממשלה נתניהו שנמצא בביקור רשמי ברומא יכנס בשעה 13:00 מסיבת עיתונאים ובה יודיע על ההסכם בין שתי המדינות. משדר מיוחד. הסכם הפיוס עם טורקיה: כל התגובות, הפרשנויות, הדיווחים והזעם. { כל הפרשנויות}

בשעות הצהרים יוכרז באופן רשמי על הסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה, הבוקר (שני) אמר גורם טורקי בכיר להסכם וכינה אותו "ניצחון דיפלומטי" לטורקיה, זאת למרות שדרישת הממשל באנקרה להסרת המצור מעזה לא התמלאה. "הגענו להסכם לנורמליזציה של היחסים עם ישראל", הוא אמר.

ראש הממשלה נתניהו שנמצא בביקור רשמי ברומא יכנס בשעה 13:00 מסיבת עיתונאים ובה יודיע על ההסכם בין שתי המדינות.

באותה שעה יכנס נשיא טורקיה ארדואן מסיבת עיתונאים, ארדואן גם שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ודן עימו על פרטי ההסכם עם ישראל ואמר לו כי ההסכם עתיד לשפר את המצב ההמוניטרי בעזה.אבו מאזן בירך על ההסכם.

https://www.facebook.com/wallanews/videos/1111932355509628/

הסעיפים המרכזיים של ההסכם הם: פיצויים בסך 21 מיליון דולרים למשפחות הרוגי משט המרמרה, החזרת השגרירים לתל אביב ולאנקרה, העברת סחורות טורקיות לעזה דרך נמל אשדוד
הקמת תחנת כוח ומתקן התפלה בעזה, פתיחת משא ומתן לרכישת גז טבעי מישראל
עם זאת, ישראל לא צליחה להשיב את גופותיהם של סגן הדר גולדין ז"ל, סמ"ר אורון שאול ז"ל, אברו מנגיסטו ואזרח ישראלי נוסף שמוחזקים בעזה – אך ארדואן יתחייב לפעול להשיבם.

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם ארבע המשפחות ועדכן אותן כי קיבל מכתב מארדואן שבו הוא מנחה את סוכנויות הביטחון הטורקיות לפעול למען החזרתם של הארבעה.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג מתח ביקורת על ההסכם בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "ההסכם עם טורקיה הוא חלק מדפוס הפעולה של ראש הממשלה – מתחיל בהצהרות גדולות, ממשיך בהבטחות, נגמר בהתרפסות".

"החזרת היחסים עם טורקיה היא יעד מדיני חשוב אבל הפיצוי לתוקפי חיילי צה"ל הוא בלתי נתפס, בייחוד כשהחתומים על פיצוי לתוקפי חיילי צה"ל זו שלישיית נתניהו-ליברמן-בנט", הוסיף הרצוג. "תדע כל אם עבריה שמנהיגי הימין ישלמו פיצוי לתוקפי בנה. מלבד הפיצוי הבלתי נתפס הלב נקרע לראות את האדישות וההתעלמות מול משפחות הנעדרים הצועקות מדם ליבן וזעקותיהן אינן נכנסות לחדרי הלב האטומים של יושבי הקבינט".
הצטרפו למשדר המיוחד

https://www.facebook.com/wallanews/videos/1111932355509628/

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.