משדר מיוחד: הכנסת ה-20 בישיבה ראשונה (וידאו)

39 חדשים, יושבעו אמונים ויענו "מתחייב אני". במהלך הישיבה ימונה יולי אלדשטיין לכהונה נוספת כיו"ר הכנסת. ח"כ חיים ילין הגיע מלווה ברקטת קסאם‎‎

בשעה זו החלה ישיבת הפתיחה החגיגית של הכנסת ה-20.

באירוע, יצהירו חברי הכנסת אמונים למדינה, ויתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין ובהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור וותיק חברי הכנסת עמיר פרץ. במהלך הישיבה, הכנסת תבחר יושב ראש חדש את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

שידור חי בערוץ 2 -באדיבות רשת

 

ח"כ יריב לוין מהליכוד, התייחס היום לפני השבעת הכנסת ה-20 למשא ומתן הקואליציוני ואמר כי הוא "מתקדם יפה מאד עם ש"ס ועם יהדות התורה".

חבר הכנסת הטרי חיים ילין (יש עתיד) הביא איתו לכנסת נפל של קסאם ממבצע צוק איתן ואמר: "לא שכחתי מאיפה באתי". התרגשות רבה נרשמה בקרב חברי כנסת טריים נוספים, בהם אברהם נגוסה, נאוה בוקר וטלי פלוסקוב – שהחלה את דרכה בארץ כחדרנית, התקדמה עד לראשות עיריית ערד ונבחרה לכנסת מטעם "כולנו".

ותיק חברי הכנסת, שיכהן כיו"ר הכנסת בפועל עד לבחירת יו"ר קבוע, הוא עמיר פרץ מהמחנה הציוני. על פי ההערכות, אדלשטיין ימונה עוד היום לכהונה נוספת כיו"ר הכנסת.

השר לשעבר יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, בירך את חברי הכנסת החדשים – בהם חיים ילין ממפלגתו: "אני מאחל לכם ולנו שכל יום תהיה בנו ההתרגשות הזו, וחרדת הקודש הזו, מפני שניתנה לנו הזכות להיות משרתי ציבור". בישיבת הסיעה אמר לפיד כי "אנחנו אחרי מערכת בחירות קשה ומפלגת, שהעמיקה את השסע בחברה הישראלית, שגרמה לשנאה ופחד ועויינות. והתפקיד הראשון שלנו, המשימה הראשונה שלנו, היא ליצור חוזה ישראלי חדש. חוזה ישראלי של דיאלוג, וקבלה של האחר, ושיח של מתינות והקשבה".

ילין

"אני מברך מפה את ראש הממשלה נתניהו על נצחונו. ואנחנו הולכים לאופוזיציה בראש מורם. יש עתיד לא תוכל לשבת בממשלה שבה כבר עכשיו מעבירים את הכסף של מעמד הביניים, הכסף שהוא עבד קשה בשבילו, לקבוצות אינטרסים ולמפלגות ולאנשים שלא רוצים לעבוד, במקום לבריאות ולחינוך ולרווחה", אמר לפיד – שדרש את קידום החוק להרחקת מורשעים מהכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.