משהו רקוב בממלכת דנמרק – טורו השבועי של מנחם רהט

יש מה לעשות, והרבה, להחזרת ההרתעה והביטחון, הדין והחשבון, מול חיות האדם הדו רגליות – טורו של מנחם רהט

 

באיבחה אכזרית אחת הפכו התפילות ההמוניות להצלתם מציפורני האוייב החייתי, לתפילות זַכּוֹת לעילוי נשמתם של הקדושים. את חייהם היקרים לא ניתן להשיב, אבל רציחתם אמורה אולי להחדיר לתודעת העם היושב בציון, כי חייבים לעשות פניית פרסה ביטחונית-הרתעתית, להבטחת עצם הקיום בג'ונגל הסוער מסביב, ועל מנת  לרסן את חיות הטרף הדו רגליות. זה הזמן להכריז על סיומו של עידן 'בימים ההם אין מלך בישראל', בו כל אוייב ואורב הישר בעיניו יעשה.

קשה לחשוב על כך ובוודאי לומר זאת, אבל הדברים חייבים להישמע: נערי החמד התמימים נפתלי, אייל וגיל-עד, שילמו בחייהם על קריסת שלוש מערכות חיוניות: הביטחון, ההרתעה וההתרעה. מות הקדושים הוכיח, ש'משהו רקוב בממלכת דנמרק', כאמירתו האלמותית של שייקספיר ב'המלט', לפני למעלה מ-400 שנה. עם כל הכאב הנורא, צריך עכשיו להוציא מתוק מעז, ולהסיק מסקנות אמת לגבי ההשתופפות וההתקפלות של מערכות הממשל והביטחון, המינהל האזרחי והמשפט, שלעיתים מתבלבלים ומתנדבים לשחק בתפקיד פרקליטי השטן על בימת תיאטרון האבסורד המתחולל לנגד עינינו שבו הופך לעיתים אוהב לאוייב, ולהיפך.

והדג, כידוע, מסריח מן הראש. אי אפשר להתעלם מאחריות-העל של הצמד חמד נתניהו ויעלון, למחדלים ולתקלות שהפכו את הנערים טרף לשטן הפלשתיני, ואולי גם מנעו הצלתם בזמן אמת. זה התחיל בתיפקודה הכושל להחריד של מערכת המצוקה המשטרתית, ונמשך בחזית רחבה של מחדלים שגרמו לקריסת ההרתעה הישראלית.

מיגדנות ועגלי מרבק

נתניהו ויעלון, ומפלגתם הליכוד, חזקים בדיבורים וחלשים במעשים. הם אפילו לא מצאו לנכון לעשות אפילו את המעט שיוכיח לרוצחים שטרור אינו משתלם. גם השבוע, בעיצומה של מיתקפת טילים מעזה, ולאחר שהצהירו כי 'החמאס אחראי החמאס ישלם', השניים לא העזו לעצור את שיירת המשאיות גדושות הסוכריות ומיני המתיקה, וקרונות הקירור עמוסי עגלי מרבק, שזרמו מישראל לקן הצרעות העזתי. מי ישלם? מה ישלם? בינתיים הם חוגגים, ומי יעז לפריע לחגיגות סעודות השחיתות, בתום צום הרמדאן?

באלו ספרי מוּסר מצאתם כתוב, מר נתניהו ומר יעלון, שישראל צריכה להאכיל את היד החובטת בה עד זוב דם ומצהירה גלויות כי כל תכליתה עלי אדמות הוא לחסלה? מי קבע שישראל צריכה להעביר לעזה מלט לבניית בונקרים תת קרקעיים להגנת ראשי הנחש, וחשמל להמשך ייצור הרקטות? למה צריך משלם המסים הישראלי לפנק במיגדנות ועגלים מפוטמים, חשמל ומים וקמח, את מי שמצהיר ללא הרף על כוונתו להטיל את היהודים לים?

השניים, הם האחראים לכך שכל מה שנעשה להרגיע את הציבור הזועם בדרום הארץ, כנגד מטחי הרקטות, היו גיחות אוויריות רופסות  לעבר דיונות חול בלתי מאויישות, תוך הקפדה שלא לפגוע באף מטרה משמעותית במדינת הטרור העזתית. תגידו, אתם רציניים???

חינגות וקייטנות

ראש הממשלה ושר הבטחון שלו, בתמיכת מפלגתם הליכוד, מתנדבים לעיתים לשמש קבלני הביצוע של השמאל הרדיקלי וארגוני השיטנה למען זכויות האדם הפלשתיני ונגד זכות האדם היהודי לחיים ולשלווה. הם שוב ושוב מקפיאים בניה בירושלים וביו"ש, ומסרבים לשחרר לביצוע 42 אישורי תב"ע לבניית 3,000 יחידות דיור באזור גוש עציון.

ממשלת הליכוד היא זו שנכנעה לדרישה המופרכת לשיחרור מאות מרצחים צמאי דם, והיא שמשמנת את החינגות הבלתי פוסקות והקייטנות המתמשכות של בני העוולה, המבלים בבתי הכלא הישראליים בתנאי  חמישה כוכבים דה לוקס, ברמות הרבה יותר גבוהות מדרישות אמנות ז'נווה למיניהן. למה למשל לא לשלוח את הרוצחים היותר דֵמוניים לעמוד התליה?

מי אם לא נתניהו ויעלון אחראים לכך שטרם נעצר שטף הגימלאות המטורפות של 12,000 שקל לחודש, שמזרים אבו מאזן לרוצחי יהודים. מה הבעיה, למשל, לנכות כספים מעודדי טרור אלה, בתוספת ריבית דריבית, מן ההזרמות הישראליות הענקיות לקופתו של אבו מאזן? אבל איך יעזו לעצור את אבו מאזן, אם אין בהם האומץ והיכולת לעשות להפסקת ההסתה לרצח יהודים ולצמיחת שאהידים חדשים, בבתיה"ס ובכלי התיקשורת.

נתניהו ושותפו יעלון הם האחראים הבלעדיים לכך, שעד עצם היום הזה נרגמים יהודים הנעים בכבישי יש"ע, (אפילו האמבולנס שהוביל את גופות הקדושים השבוע נרגם באבנים) בידי נערים פלשתינים, שמשוכנעים ש"דאולה מַענה" (הממשלה איתנו; כך עודדו את עצמם שוחטי היהודים בפרעות תרפ"ט).

עיר באדמות קוואסמה

נתניהו ויעלון טרם עשו דבר נגד השתוללות הבנייה הבלתי חוקית של 7,000 מבנים ערביים ביו"ש, ובעד נקיטת האמצעי היעיל שצה"ל והשב"כ המליצו ליישם: שיטוח בתי מחבלים וגירוש משפחותיהם. נסו לדמיין כיצד היו נוהגות מדינות בנות אחרות, רוסיה למשל, או מצרים ותורכיה, מול מיתקפות טרור שכאלה. שם לא היו מהססים פעמיים לגדוע את היד הפושעת, ללא רחמים מזוייפים על אכזרים, שסופם התאכזרות לרחמנים (זוכרים את המניעים האמיתיים למחיקת דרזדן מכל אדמת גרמניה בשלהי מלחה"ע השניה?).

ואל תגידו שהבג"ץ מפריע, ואין מה לעשות. ושהיועצים המשפטיים תוקעים מקלות בגלגלי העשיה. עוד בלוף. אין חיה כזו. כל עוד החוק אינו הלכה למשה מסיני, ושופטי הבג"ץ, כמו גם היועהמ"שים למיניהם, אינם בני אלים, ניתן לשנות את המציאות הזו, באמצעות חקיקה מתאימה בכנסת. אבל כשמפלגת השלטון שוכחת מי שלח אותה לכנסת, ונכנעת לשותפיה הזוטרים לפיד ולבני, מבלי לתת דעתה לאופציית האלטרנטיבה שעל המדף, היא נחשפת במלוא עליבותה.

רשימת המחדלים עוד ארוכה, אבל אפשר עדיין לשנות כיוון. לא צריך להיות אסטרטג דגול כדי להבין את כללי המשחק בג'ונגל המזרח תיכוני: למשל, להפקיע את אדמות משפחת הפורעים החמאסית קוואסמה, שבשדותיה נמצאו גופות הנערים, ולהקים שם – דווקא שם! – עיר יהודית חדשה. מהלך כזה, שיאותת להם שבעל הבית השתגע ושהוא גם יודע לגבות תג מחיר רשמי ומשמעותי, ילמד אותם לקח, שלא יישכח לעולם, ושיבהיר לכל אוייב ואורב מסביב, שמעשה טרור ייענה בהתיישבות ובניין שלם ברחבי הארץ, מן הים עד הירדן.

הרוב הדומם הפטריוטי, שעוקב מתוסכל אחר המחדלים ואחר הכשל המתמשך של מערכות לאומיות חיוניות, לא יסלח, אם לא ייעשה תיקון עיוותים מיידי, באשר ליחס הסלחני ורך הלבב כלפי הטרור הערבי השטני, ולא ישכח ביום הבוחר לכנסת הבאה, מי הביאונו עד הלום.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.