משה גפני מוריד את הכפפות: "אם יפגעו בלומדי התורה, גם ההתנחלויות יהיו על השולחן" • "היריב הראשון הוא בנט" וגם "אני אהיה אופוזיציה עניינית"

 לראשונה אמש (שלישי) כי הרב גפני בראיון לנחמה דואק בערוץ הכנסת האשים: ש"יש עתיד" לא רצו את המפלגות החרדיות בגלל הזקן, פיאות וכיפה!".

וכעת התמליל מדברי הראיון:

יו"ר ועדת הכספים היוצא, הח"כ משה גפני התראיין הערב בערוץ הכנסת ואמר דברים חריפים בנוגע להקמת הקואליציה בלי החרדים ועל תוכניותיו באופוזיציה. בין הדברים אמר גפני "בעבר, כאשר הציבו לנו קווי יסוד של ממשלה שלא התאימו לנו הלכנו מיוזמתנו לאופוזיציה. אבל הפעם לא דיון כזה. יש עתיד לא דיברו איתנו מילה, נפגשתי זמן רב עם יאיר לפיד, אבל לא דיברנו על התוכניות  שלהם או קווי היסוד, כך גם נפגשתי עם בנט ואנשיו וגם הם לא דברו איתנו. הפעם היחידה שהציגו מתווה המכונה 'קנדל' זה היה במשרדו של עוד שימרון, וגם אחרי זה לא ביקשו תשובה בכלל."

הוא מדגיש ואומר "יש עתיד לא רצו אותי בגלל שיש לי זקן, פיאות וכיפה!"

המראיינת, נחמה דואק, מעירה כי "זה נשמע אנטישמי"

וגפני השיב במפורש "אם הייתי מוריד כיפה, זקן ופיאות וממשיך כפי שאני פועל, היו רוצים אותנו" לטענתו יהדות התורה מעולם לא פסלה מפלגה 'סתם', לא ערבים, לא ימין ולא שמאל. עכשיו פוסלים את החרדים ומחר זה המתנחלים וזה דבר מסוכן מאוד."

לדבריו נאמר לו במפורש "גם אם תסכימו לכל סעיפי ההסכם הקואליציוני, לגיוס, להכל, יגידו לכם אתם לא מוזמנים לממשלה בגלל הכיפה והזקן. כשהיו שמועות לא האמנתי אבל כשבתום ישיבה אמר זאת במפורש דוד שימרון, אני מאמין. שמעתי זאת עוד קודם מרוה"מ ומהאנשים של לפיד. לפיד מציג את עצמו חייכן, ולכן הוא מתעצבן מהדברים. אבל זה מה שנאמר באופן ברור, הוא לא רוצה אותנו!"

גפני הקשה ושאל "איך התקשורת הישראלית לא עושה חשבון נפש? חוץ מהדיון על התיקים, יושבים ודנים איך עושים לנו רע. ואם אני הייתי חושב איך לפגוע בציבור ערבי, או אתיופי?"

על גזירות הגיוס והסנקציות המתוכננות אמר גפני "מאז ימי רומי לא היו כאלה גזירות, אבל זה לא יעבור בכנסת."

המראיינת שאלה "אולי הבאתם את זה על עצמכם, לא התפשרתם עם המודרנה, עם הרוחות החדשות?" והפליגה בתיאורים: "איזו מדינה פורחת תהיה פה אם הגברים מהציבור החרד, יצאו לשוק העבודה, יהיה פה גן עדן…"

על כך השיב גפני בשאלה: "לענות את האמת, או למרוח?" והמשיך "האמת מאוד מעניינת. חוששים שמדינת ישראל תהפוך לעולם שלישי בגלל לומדי התורה? אז איך במהלך ה-20 שנה שיש יותר לומדי תורה מהעבר, רואים ההיפך, המדינה צמחה, דירוג אשראי טוב, פחו אבטלה. ועוד נתונים מרשימים שהציג שר האוצר אתמול במיוחד מול מה שקורה בעולם. וזה בזכות לומדי התורה"

ושוב חידד את הנקודה, אל מול פניה המופתעות של דואק: "אני מאמין באמונה שלימה שאילולא לומדי התורה לא היינו חוזרים לארצנו אחרי שהתפזרנו על פני כל הגלובוס, זה קרה בגלל ה'פלטפורמה' שעליו עומד העם היהודי"

מה תעשו באופוזיציה, שאלה המראיינת ופתחה פתח למבול של תוכניות "רוה"מ הוא לא היריב שלנו, היריב הראשון הוא בנט. מה זה שוויון בנטל? מבחינתנו שוויון בנטל זה מציאות שבה הנוער אצלנו ילך לחילות קרביים זה בתנאי כמו שהיה בזמן דוד המלך, שיתחלפו. שהחילונים יבואו לישיבות. אני אמרתי את זה לפני 10 שנים. אנחנו נושאים בנטל לבד."

על היריב בנט: "הוא קרוב אלינו, אבל הוא רצה להיות בקואליציה. בשבילו להיות שם זה חזות הכל. אבל זה לא יצא טוב לעשות קואליציה כזו לא טבעית. שהיו הימין הדתיים ושינוי. ובסוף יצאה ההתנתקות"

הכנת הצעת חוק קנטרנית?

"אני אהיה אופיזציה עניינית. אדאג לכל הציבור כולו. אבקש להחזיר את מחירי המים לכנסת. יש לי שורה של חוקים. חישוב מס מאוחד."

אתה הולך לשגע את ועדת הכספים?

"אני הולך לשאול את יאיר לפיד איפה הכסף."

אתה תמנע כספים מההתנחלויות?

"אם לא יפגע ציבור מסוים, אפשר להמשיך לתת לכולם. אבל הכסף הגדול זה אצל הטייקונים. הרבה חברים של רוה"מ נתניהו ושל בנט ולפיד ישלמו על זה."

על מי אתה ממליץ להיות יו"ר ועדת הכספים?

גפני לא המליץ, אבל קבע " אסור שייבחר לתפקיד איש ממפלגתו של שר האוצר. ועדת הכספים צריכה לפקח על משרד האוצר."

ואלו התוכניות: "נמשיך את ההתקפה הפוליטית נגד המנהיגות הדתית לאומית. לא אפגע במפעל ההתיישבות ובמתנחלים, אבל אם יפגעו לומדי התורה גם ההתנחלויות יהיו על השולחן."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.