משה ליאון הודיע: מתמודד לראשות העיר ירושלים

לאחר פרישת ברקת, משה ליאון הודיע על התמודדותו לראשות העיר ירושלים

לאחר פרישת ברקת, משה ליאון הודיע על התמודדותו לראשות העיר ירושלים.

בהודעה שהוציא לתקשורת כתב ליאון: "לפני חמש שנים החלטתי לשים את חיי הקודמים בצד, הפנתי את כל מאמציי, יכולותיי וכישוריי לטובתה של העיר ירושלים. השקעתי את כל כולי למען הבירה כחבר מועצת העיר והעמקתי את מעורבותי בניהול העיר. בשנים האחרונות עבדתי לצידו של ניר ברקת ואני מודה לו על תקופת העשייה המשותפת, פעלנו יחדיו והצעדנו את העיר קדימה, תרמתי רבות לפיתוחה של העיר והיום אני מוכן יותר מאי פעם לקדם את בירת ישראל קדימה עוד יותר".

הזירה הירושלמית מתחממת, לאחר הודעתו של ראש עיריית ירושלים הנוכחי, ניר ברקת, כי לא ירוץ לקדנציה נוספת לראשות העיר אלא יעבור להתמודד בפריימריז בליכוד, מאשר המועמד המוביל לראשות העיר, משה ליאון: אני אתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר ירושלים.

ביום שלישי הקרוב, יקיים משה ליאון הרמת כוסית חגיגית, לכבוד חג הפסח, במלון קראון פלזה ירושלים, שבו צפוי לשאת את הנאום שיזניק את מערכת הבחירות בבירה. האירוע יתקיים בהשתתפות מאות חברים ואישי ציבור רבים התומכים במועמד.
ליאון, המכהן בחמש השנים האחרונות כחבר מועצת העיר ומחזיק תיק המנהלים הקהילתיים בעיריית ירושלים, הביא בשורות רבות לתושבי הבירה, כאשר האחרונה והחמה ביותר היא השפעתו המכרעת מול משרדי הממשלה על תקציב הבירה לשנת 2018 שללא התערבותו ספק אם היה נפתר בצורה הזו. תקציב הבירה לשנת 2018 הוא התקציב הגדול ביותר שהיה לירושלים ויעמוד על כ- 6 מליארד שקלים תקציב שוטף ועוד כ- 3 מליארד שקלים תקציב פיתוח – סה"כ תקציב של 9 מליארד שח. ליאון: "זהו התקציב הגדול ביותר שקיבלה העיר ירושלים. בירת ישראל חייבת להתנהל תחת עצמאות כלכלית. הישגנו את הכסף, עכשיו אנחנו מתחילים לעבוד".

ליאון, במקצועו רואה חשבון בעברו כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ויו"ר רכבת ישראל. בשנים האחרונות כיהן ליאון כחבר במועצת העיר ירושלים ובשנתיים האחרונות נכנס לקואליציה לתפקיד סגן ראש העיר.

כפי שפרסמנו אמש גם השר זאב אלקין שוקל התמודדות לראשות העיר וכן עדיין לא נאמרה המילה האחרונה מצד יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם שגם הוא צפוי להודיע על החלטתו בימים הקרובים.

מצד הסיעות החרדיות, לא ממהרים לתמוך בליאון ויתכן כי הן יריצו מועמד מטעמם. אולם באם השר אלקין ירוץ יתכן ויתמכו בו לראשות העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.