משה ליאון ל'אקטואליק': "שמירת השבת מעל הכל. אם יש מסחר בירושלים בשבת – צריך לסגור אותו"

המועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון מגיע לראיון ב'נסיעת מבחן' ואומר: "אין לי פטרונים פוליטיים, לא דרעי ולא ליברמן, אם לא היתה לי תמיכה כוללת, לא הייתי רץ". על אלקין: "הוא בסה"כ 'עוד' מועמד"

התכנית 'נסיעת מבחן' של 'אקטואליק' בהגשת רונן גרוס חוזרת לעונת הקיץ, בראיון וידאו בלעדי נוסע עם המועמד לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, שהחל השבוע את הקמפיין שלו.

"בסופו של יום", אומר ליאון בראיון, "רוצים שיהיה בירושלים את כל סוגי האוכלוסיה, גם חילונים וגם חרדים, ואני יודע לעשו זאת, על מנת שיהיה שקט ושלווה וכולם יחיו ביחד. אני לא רוצה בשום אופן שאוכלוסיה אחת תעזוב את העיר", אומר ליאון ברומזו להגירה החילונית השלילית מירושלים בימי ניר ברקת. "ירושלים שווה את כל המאמצים לעשות הכל כדי שכולם יחיו ביחד".

אתה מסכים עם גישת ברקת של להפריד עד כמה שניתן בין שכונות לחרדים לבין שכונות לחילונים?

"אני חושב שבסופו של דבר כל אחד יכול לחיות איפה שהוא רוצה. צריך להקשיב לכלל האוכלוסייה. 'העיר שחוברה לה יחדיו' זו לא סתם סיסמה, אלא דבר אמיתי, ואני יודע לעשות את זה. כולם צריכים לחיות אחד ליד השני".

צפו בראיון המלא:

אם תיבחר, השבתות בעיר יישארו אותו דבר? כולל המקומות הפתוחים בירושלים בשבת?

"קדושת השבת ושמירת השבת היא מעל הכל. ע"פ המצב החוקי שיש בישראל ובחוקי העזר, אסור שיהיה מסחר בשבת, ואם יש – צריך לסגור אותו. אני חושב שכמעט הכל בירושלים סגור, וצריך להקפיד מאד שיהיה סגור עסקים של מסחר. מצד שני, כשיש את המצב המקודש של הסטטוס קוו, באמת חשוב לשמור עליו, שלא תתחיל להיות פריצה לכאן או לכאן של הסטטוס קוו. אבל מקומות בילוי שפתוחים היום בשבת ולא בבעלות העירייה ולא במבנים ציבוריים, אתה לא יכול לעצור את זה ע"פ חוק".

אז יגידו שאתה הדתי שמכשיר את זה, שאתה השייגעץ.

"לא יקראו לי שייגעץ. הניסיון שלי מראה שבסופו של דבר יש את ההבנה שצריך גם מבחינת החרדים וגם מבחינת החילונים לשמור על הסטטוס קוו, לא לעשות דברים שלא ניתן ליישם אותם".

הפטרונים שלך הם דרעי וליברמן. עד כמה אתה צריך את הפוש הזה מהם?

"זה יותר ספין תקשורתי. אין לי פטרונים, ובגילי המופלג, 56, אחרי כל מה שעשיתי בחיים במישור העסקי והציבורי אין לי פטרונים אלא תומכים מכל הקשת הפוליטית, כולל מהליכוד וכולל מדגל התורה, יהדות התורה ואגודת ישראל. אתה חייב תמיכה גורפת של הציבור ולאו דווקא של מפלגה אחת (הוא רומז לאלקין, ר.ג.). אם לא הייתי יודע שיש לי תמיכה מכלל הקשת הפוליטית, המירוץ שלי לא היה במקום.

כעת אני עדיין לא מתעסק בתמיכה של החרדים כי הם מחליטים ברגע האחרון ועדיין מוקדם לדבר על זה, אבל עובדה שבבחירות הקודמות הם תמכו בי ואני לא רואה סיבה שלא יתמכו בי כעת".

על המועמד זאב אלקין אומר ליאון: "אלקין הוא בסה"כ עוד מתמודד לראשות העיר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא לא בעד שמירת שבת לא להאמין לא שום דבר לגבי שמירת שבת

    .

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב