משטחי העבודה המובילים במטבח לשנת 2014

המטבח שלנו הפך כיום להרבה יותר מעוד מקום שרק מבשלים בו. זהו מקום מפגש משפחתי, זהו מקום של אהבה ותקשורת וזהו מקום שחשוב שיתאים בעיצובו לשאר הבית. ההתאמה בין עיצוב המטבח ושאר חללי הבית, היא תפיסה חדשה יחסית שעודדה יצרניות שיש ומשטחי עבודה רבים להשקיע גם בעיצוב המשטחים ולא רק בחומריהם. המהפכה התפיסתית הזו השפיעה על העיצובים הפופלאריים למשטחי המטבח, בהם נעסוק בכתבה זו.

שנת 2014, כאמור, התאפיינה בראיית המטבח כמקום שבו מנקים, מבשלים, אך גם מבלים זמן איכות יחדיו. ככזה המשטחים המוצעים בשוק כמשטחי עבודה הם עמידים יותר, מעוצבים יותר והרבה יותר פרקטים. באותה מידה שניתן לבשל עליהם, ניתן גם להפוך אותם לפינת עבודה או מרכז של הבית שבו כל המשפחה תתאחד בשעות הבוקר והערב. בשנת 2014 ניתן לראות כי רבים ממשטחי העבודה שואבים את השראתם מן המטבחים הגדולים והתעשייתים מחד, וממטבחים בעלי מראה קלאסי יותר, מאידך. להלן פירוט קצר על משטחי העבודה הנפוצים ביותר בשנה הנוכחית:

משטחי קוורץ

משטחי עבודה המבוססים על קוורץ הם שחקנים ותיקים למדי בעולם משטחי העבודה במטבח, כאשר אחת הפירמות הבולטות בתחום היא אבן קיסר. במהלך השנים, ישראל צברה מוניטין והרבה ניסיון בעיצוב ועיבוד משטחי הקוורץ הללו ולכן ניתן למצוא משטחים כאלו בחנויות המטבחים השונות במחירים נוחים, במגוון עיצובים- כיוון שמדובר בחומר שעובר עיבוד ותהליכי עיצוב תעשייתים ובעמידות שתלווה את הקונים לאורך זמן. החסרון העיקרי של משטחי הקוורץ הוא בכך שהם אינם עמידים לחום ועלולים להסדק בקלות יחסית. ואם אתם רוצים משטח בעל מראה ייחודי, גם את זה לא תקבלו במשטחי הקוורץ שכן הם מיוצרים בעיצובים אחידים ובסדרות גדולות. מה שכן, המבחר הגדול של העיצובים יכול לכסות על החסרון הזה, די בהצלחה.

alpin_mist_ceaserstoneמשטח ALPIN MIST מקולקציית קלאסיקו של אבן קיסר (תמונה: אתר אבן קיסר)

משטחי גרניט

בניגוד למשטחי הקוורץ אשר מבוססים על חומר טבעי אך בסופו של דבר הם מעובדים ועוברים תהליך תעשייתי, בגרניט מדובר בשימוש בחומר טבעי לכל דבר- אבן הגרניט. ההליכים התעשייתים כוללים רק עיצוב של המשטח או שיטוח שלו בכדי שיתאים כמשטח עבודה אך העיצוב של כל משטח ייחודי ומתבסס על צורת אבן הגרניט שממנו עשוי המשטח. היות ושום דבר בטבע לא מיוצר בדופליקציות, אפשר להיות בטוחים שהמשטח שלכם לא יהיה דומה לאף משטח עבודה אחר של אבן גרניט. אם הכל כל כך נפלא לגבי המשטח הזה, מה החסרונות שלו בעצם? ראשית כל, היות ומדובר במשטח המבוסס על חומר טבעי, הוא משמעותית יקר יותר לעומת משטחים אחרים. שנית, הוא דורש גם אטימה מיוחדת לפני העיבוד הסופי שלו למשטח עבודה, כיוון שבאבן הטבעית קיימים חללים שעלולים להוות משטח שיצבור חיידקים ולכלוך בתור משטח למטבח. בניגוד לקוורץ, המשטחים הללו גם יחסית רגישים לשריטות ושבירים יותר.

משטחי נירוסטה

משטחים שבהם משתמשים בתעשייה או במטבחים גדולים דוגמת בתי מלון. מדובר במשטחים עמידים במיוחד, קלים לניקוי, עמידים לחום ולשריטות ואם יש לכם הרבה ילדים או הרבה בישולים, זה יהיה משטח אידאלי עבורכם. הבעיה עם המשטח הזה, שהוא חסר ייחוד או עיצוב, הוא נותן מראה קר למדי והיות ופחות משתמשים בו בשוק המטבחים הפרטי, הוא עדיין משטח יקר למדי לקנייה.

משטחי קוריאן

קוריאן הוא משטח עבודה למטבח שעשוי ממספר חומרים סינטטיים ומשולב במינרלים שונים. בניגוד למה שחושבים לא מדובר בסוג של שיש אלא במשטח עבודה סינטטי שמעובד בגוש אחד וכך גם הוא מותקן במטבח. בדומה לאבן קיסר, גם פה ניתן להשיג את המשטח במגוון עיצובים וצבעים והיצרנים מעידים על עמידות גבוהה במיוחד לשריטות ולכלוך ללא צורך בחומרים מיוחדים (הנדרשים לניקוי משטחי קיסר או גרניט). למרות שמדובר בחומר סיננטי, מחירו יחסית גבוה ביחס לשאר המשטחים ולכן הוא אינו נפוץ במיוחד במטבח הישראלי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.