פרשה חוצה יבשות כך זה התחיל: הרב פינטו הביך את המשטרה וכנראה יזוכה (קטעי וידאו) וגם צפו בטיוטת האישום לראשונה ותגובת המשטרה

שר בכיר לשעבר ניסה למנוע מהרב פינטו להעיד על פרטים בפרשיות אולמרט וליברמן. במשטרה שוקלים לחקור את השר הבכיר שמעורב בפרשה

 כנגד הרב פינטו נפתחה לפני יותר משנה חקירה בחשד למתן שוחד לקצין משטרה  תת-ניצב אפרים ברכה, שמשמש כיום ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. בפרשה נטען כי כי שר לשעבר ניסה לכאורה לשכנע את הרב פינטו מלהעיד בפרשה אחרת, שקשורה בחקירה שמקורה בארצות הברית.

 ראש היחידה לחקירות הונאה במשטרה, תנ"צ אפרים ברכה, נהג להדליף, חומרי חקירה מוכמנים מחקירות גלויות ואף מחקירות חשאיות, בפגישותיו עם הרב יאשיהו פינטו, כולל בפגישות בהן נוכחו גורמים נוספים. כך נחשף באתר -News1. בעת שברכה כיהן כראש חטיבת חקירות באגף חקירות ומודיעין במשטרה בוצעו ההדלפות והוא היה שותף סוד לחקירות הגדולות שטופלו על-ידי משטרת ישראל.  העיתונאי יואב יצחק חושף כי מערכת היחסים בין הרב לבין קצין המשטרה הייתה הדוקה מאוד  בשלב מסוים טען ברכה כי פינטו ניסה לשחדו. הרב פינטו הכחיש את טענותיו של ברכה ומסר, כי בעבר נתן כספים לברכה ולמשפחתו, בהיקף של עשרות אלפי דולרים לפחות, במסגרת היחסים בין המשפחות.  עוד נודע ל-News1  כי ברכה גילה פרטים מחקירותיהם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושל אביגדור ליברמן ופוליטקאית נוספת.

 בסביבת חצרו של פינטו כי "אם תיפתח תיבת פנדורה, אזי בכירים רבים בישראל יובכו מהממצאים".

בהודעת משטרת ישראל לכתבים בפרט, ולגורמים אחרים בכלל, להימנע מליצור אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול, הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל. דיווחים אלה נאמר, עושים הכללה אשר בינה ובין המציאות אין ולא כלום. התרגום קשור לפרסומים אודות ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת ניצב אפרים ברכה, שעדותו הביאה להגשת כתב אישום אולי נגד הרב פינטו. פרסומים שלכאורה רומזים ששמו קשור לטלטלה במשטרה ואולם לא כך הוא. הקצין ברכה אינו קשור לפרשה שכבר מטלטלת את משטרת ישראל.

משטרת ישראל עצמה הגיבה היום לראשונה לפרשה והודיעה: "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא "פרשה חמורה" ועל טלטלה במשטרת ישראל, דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום."אין בפרשה נקודתית זו או אחרת כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים".

צפו בכתבה – באדיבות רשת

צפו בכתבה – באדיבות ערוץ 10

כך זה התחיל – צפו בחשיפת ערוץ 10 על הפרשה המטלטלת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.