משטרת אילת מנעה סחיטת רב בעיר

סט תפילין בעל ערך רגשי רב אשר נגנבו לרב שימשו את צעיר אילתי לניסיון סחיטה כספי בתמורה להשבתם.

סט תפילין בעל ערך רגשי רב אשר נגנבו לרב  שימשו את צעיר אילתי לניסיון סחיטה כספי  בתמורה להשבתם.

 

לפני כשלושה חודשים ניגנב  תיקו של רב של בית הכנסת "שערי רפואה", הרב הראל כהן. בתיק היו טלית ותפילין  אותם קיבל מתנת בר מצווה מסבו.

הארוע התרחש לאחר שהרב כהן  עמד בקרבת כלי הרכב בו הוא נהג ששם הין הטלית והתפילין.

מספר ימים לאחר הגניבה בצר לו  פרסם הרב כהן בלוחות המודעות ברחבי העיר את הדבר וקיווה כי מישהו ימסור לו מיידע על מקומם של הטלית והתפילין.

ואכן  לאחר מספר ימים קיבל שיחת טלפון בה הוצע לו לשלם סכום כספי של 400 ₪ בתמורה להחזרתם. הרב שהתפילין יקרים לליבו נעתר מיד לבקשה והסכים לכך, אך משראה הבחור האוחז בהם כי "טוב הדבר" העלה מיד את סכום הכופר במאות שקלים. בקשתו של הרב לקיים מפגש על מנת לסיים את הסוגיה נענתה בחיוב מצד הגנב אך ככל הנראה התחרט  וסגר את מכשיר הטלפון בו יצר קשר עם הרב כהן.

 

מספר ימים לאחר מכן חלה תפנית והגנב מקיים שיחת טלפון נוספת לרב, שיחה אשר עלולה להתברר כטעות הגורלית מבחינתו זאת לאחר שהגנב התקשר  ממספר טלפון מזוהה ומציג את הצעתו,  מיד לאחר מכן מנתק את השיחה וקשר אובד.

 

בשבוע שעבר  מגיע הסיפור לאוזנו של קצין המודיעין במשטרת אילת, מפקח שרון זנטי  שמקבל החלטה להשיב את הטלית והתפילין היקרים בכל מחיר לידי הרב כהן.

הקצין והרב נפגשים והרב כהן  מעביר לידיו את כל המיידע שברשותו על ההתקשרויות המסתוריות וניתוקי השיחה.

מפקח שרון זנטי  מתחיל בפעילות מודיעינית במרחב אילת בנסיון למצוא את הגניבה, ממידע שנאסף מצליח הקצין לקדם באופן דרסטי את החקירה.

אמש, קצין המודיעין וצוות הסיור במשטרת אילת הגיעו אל דירה בה אותר החשוד במעשה. בחיפוש שערכו השוטרים במקום הבחין קצין המודיעין בתפילין מונחים על מדף סמוך וכשנשאל החשוד בדירה היכן התפילין של הרב, הצביע החשוד על התפילין והשיב "הנה הם" ועוד טען להגנתו " רציתי להחזיר לו אותם". החשוד נעצר והועבר לחקירה במשטרת אילת שם קשר עצמו לשיחות הטלפון שקיבל הרב ולדרישת הכסף בתמורה להשבת הגניבה, אך הכחיש כי הוא זה שביצע את הגניבה, והוסיף כי לאחר שהרב סרב להצעתו לרכוש אותם, החליט החשוד לטענתו, לשמור עליהם ברשותו. בתום חקירתו נכלא והבוקר שוחרר בתנאים מגבילים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.