הסיבה ההזויה שהביאה למעצר האברך

לקרוא ולא להאמין: העילה למעצר מיכאל שליסל הייתה שיחת טלפון שבו התווכח הרוצח עם אחיו וקרא לבוא למחות כנגד משתתפי המצעד, האח מיכאל שהינו אברך כולל במודיעין עילית התנגד בתוקף ואמר לו כי הוא "בר פלוגתא" במשטרה לא הבינו את המושג הלמדני והסיקו כי הוא מתכוון לשתף עימו פעולה. { משטרת חלם}

כך פועלת משטרת חלם: רגע לפני מצעד התועבה שיתקיים בבירה, המשטרה התירה לפרסום את נסיבות מעצרו של אברך הכולל מיכאל שליסל,  אחיו של ישי שליסל שדקר למוות את שירה בנקי ז"ל במצעד בירושלים בשנה שעברה.

מיכאל יובא היום להארכת מעצר. משה שליסל, אח נוסף של הרוצח שנחקר גם הוא והורחק מהמצעד.

במשטרה התירו לפרסום את נסיבות מעצרו וחשפו כי. על פי המידע וחומר הראיות שהצטבר אצל חוקרי ימ"ר ירושלים ישי שליסל תכנן, באמצעות וביחד עם אחיו מיכאל, לפגוע במשתתפי מצעד הגאווה בירושלים ולשבש את מהלך המצעד"

. המעצר בוצע על פי צו מעצר שהתקבל על ידי בית המשפט – והוא הובא לחקירה במשרדי ימ"ר ירושלים. מעצרו הוארך עד ליום ראשון.

אלא שמבירור עם עורך הדין איתמר בן גביר מתברר כי העילה למעצר הייתה שיחת טלפון שבו התווכח הרוצח עם אחיו וקרא לבוא למחות כנגד משתתפי המצעד, האח מיכאל שהינו אברך כולל במודיעין עילית התנגד בתוקף ואמר לו כי הוא "בר פלוגתא", במשטרה שלא הבינו את המושג הלמדני  שנכתב בארמית בתלמוד הסיקו כי הוא "שותף למעשיו" – בתור פלוגה, והחליטו לעצור אותו שלשום באישון לילה.

בר

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, התייחס לשורת המעצרים שבוצעו במהלך היממה האחרונה בצורה שמעוררת תהיות לגבי מי עומד בראש המערכת: "סיכלנו ומנענו כוונות לפגיעה בחיי אדם במהלך המצעד עצמו. המצעד יתקיים כמתוכנן וללא שינוי. בכוונתנו לאפשר לכלל הציבור לממש את חופש הביטוי והמחאה כחלק מצביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל".. בדיון טענה המשטרה כי ישי התקשר לאחיו ולאנשים אחרים, ועודד אותם לצאת נגד המצעד. מיכאל שליסל אמר כי אחיו ביקש ממנו להפגין נגד המצעד – והוא השיבו כי הוא מתנגד לרצח שבוצע בשנה שעברה.

 

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את מיכאל שליסל אמר בתגובה: "אני מעריך שאכן ישי ביקש ממיכאל להפגין וזה במדינה דמוקרטית חוקי אך אם המשטרה צודקת צריך להקים שוב ועדת חקירה שהרי איך מאפשרים לאסיר כמו שליסל להתקשר ולהסית לכאורה? הרי למשטרה יש האזנה לטלפון של הכלא!". משה שליסל, אח נוסף של הרוצח שנחקר גם הוא והורחק מהמצעד, שוחח הבוקר עם חדשות 2 Online וטען כי המשטרה "החליטה לעצור אנשים סתם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משטרה מתוסכלת, יורה באוויר בפזילה חמורה. לא עוצרת מי שצריך, עוצרת מי שלא צריך בקיצור משטרה טרללה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב