במשטרה מתגוננים: "הביקורת משתלחת ועושה עוול לשוטרים" (וידאו)

בעקבות פירסום השיחה בין גיל-עד שער הי"ד למוקד ש"י, מפרסמת המשטרה תגובה ראשונה לביקורות שהוטחו בה: "מכירים בכשל אך הביקורות משתלחות מידי וגורמות עוול". בפנים: התגובה המלאה

בעקבות פרסום הקלטת השיחה בין גיל-עד שער למוקד משטרת ש"י,והביקורות הרבות שהוטחו במשטרה, פירסמה דוברות המשטרה תגובה ארוכה לציבור בה היא מודה בכשל החמור, אך טוענת שהביקורות נגדה משתלחת מידי. להלן התגובה המלאה:

"בשעות האחרונות הותרה לפרסום הקלטת השיחה בין גיל-עד שאער ז"ל למוקד 100 במחוז ש"י.
תוכן השיחה קשה להאזנה והכשל, לצערנו, חמור ביותר, ונוגע בטיפול שגוי לקריאת מצוקה של אדם, עת שפנה למוקד 100 של המשטרה. כשל מסוג זה אסור שיקרה, ואל לנו לעבור עליו לסדר היום. במקום שיש ספק – אין ספק. אי מתן מענה הולם לקריאת מצוקה של אדם הינו אירוע בלתי נסלח בכל קנה מידה.
אין גוף החף מתקלות, ודאי כשמדובר בארגון מסוגה של משטרת ישראל, אשר מתמודדת שעה בשעה עם אתגרים מורכבים ביותר. הביקורת נשמעת מכל כיוון, רובה לגיטימית וצודקת. אך חלקה משתלחת, משתלחת מדי, ובעיקר עושה עוול לעשרות אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים שעושים לילות כימים כדי לשמור על ביטחונכם.
אנו מקבלים בהבנה את הביקורת על הטיפול המשטרתי בשלבים הראשונים של האירוע, שבעקבותיו הוקמה ועדת בדיקה, על מנת להגיע לחקר האמת, להפיק לקחים ולתקן את הדרוש תיקון. הוועדה הגישה אתמול את המלצותיה, הכוללות מסקנות אישיות ומסקנות מערכתיות בכל הקשור להתנהלות המוקד.
המפכ"ל אימץ את המסקנות במלואן והורה על צעדים פיקודיים משמעותיים כלפי המפקדים, הקצינים והשוטרים שהיו מעורבים בטיפול בשיחה שנתקבלה במוקד – בין במעורבות אישית וישירה ובין במעורבות מכוח אחריותם הפיקודית – ואף הורה על העברה לאלתר מתפקידם של המעורבים, ובהם גם קצינים בכירים.
משטרת ישראל היא ארגון שהמשמעת והערכים הם נר לרגליו ולא נתפשר על סטייה מערכים ומנורמות מקצועיות אלה.
לבנו עם המשפחות היקרות – שאער, פרנקל ויפרח."

ההקלטה המצמררת – תשפטו אתם עם מי הצדק
[alooma ref="6036c397b8aae934acd6ceabaacee6f8.3gp" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.