פעמי משיח: ההתבטאות הנדירה של הגר"ח

הרב משה בלוי שהציג את ספרו החדש על שמיטה, קיבל ממנו הוראה מפתיעה. וגם: תגובת הגר"ח לשמועה בשם הרבנית קולדצקי

זו אינה הפעם הראשונה שבאי ביתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שומעים ממנו על הצורך להתחזק ולהיערך לקבלת פני משיח. אלא של'קוקר' נודע כי הגר"ח קנייבסקי התבטא התבטאות נדירה כאשר הרה"ג ר' משה בלוי הגיש לפניו את הספר "פעמי משה" על השמיטה שכתב בעצמו, התבטא הגר"ח: "עכשיו תעשה ספר על היובל".

אחד מבאי ביתו של הגר"ח קנייבסקי שנכח במפגש מספר ל'קוקר' על שהתרחש בחדרו של הרב: הרב משה בלוי עלה ביום שישי כשעה וחצי קודם כניסת השבת למעונו של הרב להציג את הספר החדש שכתב על השמיטה – "פעמי משה". תחילה, המתין כ-10 דקות עד שהרב הרים את עיניו מהספר, וכשהציג את הספר אמר הגר"ח: 'עכשיו תוציא ספר על יובל'. העומדים בחדר השתוממו מההתבטאות המסמלת כי אנחנו קרובים מתמיד להגעתו של משיח ונמצאים ב'חבלי משיח'.

מרן הגר"ח קנייבסקי
מרן הגר"ח קנייבסקי

התשובה, שהגיעה אלינו מעדות שמיעה של אחד הנוכחים בחדר, הינה התבטאות נדירה של הגר"ח. השומע, ששוהה הרבה בבית הגר"ח הוסיף כי בני הבית ששהו בחדר נותרו המומים מהתשובה המפתיעה.

המקורב הוסיף כי צבר אומץ לשאול את הגר"ח 'מאיפה הרב יודע שמשיח בפתח'? הגר"ח השיב: "הנה זה עומד אחר כתלינו מציץ מן החרכים". אחד הנוכחים בחדר: "שלמה המלך אמר את זה לפני שלושת אלפים שנה איך זה קשור להיום"? הגר"ח: "אז הוא אמר את זה אבל התכוון להיום".

לסיום שיחתנו הכחיש המקורב את הודעות הכזב שפרסמו בשם הרבנית לאה קולדצקי כביכול המשיח נגלה אל אביה, הודעה שרצה בווטסאפ, בפייסבוק וברשת דיווחו בהתרגשות כי הרבנית קולדצקי סיפרה בשם אביה כי המשיח התגלה לו ואמר כי לפנינו מלחמה גדולה בטרם תבוא הגאולה במוצאי שביעית. המקורב מספר כי הגר"ח נשאל על הסיפור והשיב: "שקר וכזב לא היה ולא נברא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה עושה בקבוק היין הריק על השולחן…??.. מי שיש בידו תשובה לעניין שיענה לעניין … ..אני מאמין…..החכה לו בכל יום שיבוא, ומה נאמר בכתבה יותר מכך…ואולי עיקר הסיפור זה דווקא ההכחשה של הסיפור של הרבנית קולדצקי….כנראה מחר יהיה הכחשה גם מהסיפור הזה ….אני כבר מבולבל לגמרי ……תעזרו לנו להפסיק כבר להתבלבל בבקשה…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב