משלחת הנהגת יהדות אירופה בראשות 'ועידת רבני אירופה' הגיעה לישראל

הרב גולדשמידט: 'יהדות אירופה מבקשת את עזרת ישראל לשיתוף פעולה נגד ההתקפות על מצוות הדת והאנטישמיות'

 

'אנו רבני קהילות אירופה – כ 700 קהילות אורתודוקסיות המתנהלות עפ"י ההלכה היהודית, הכוללות את רובה ככולה של יהדות אירופה, מבקשים את עזרת ישראל מול ההתקפות הבלתי פוסקות נגד מצוות הדת שהתעצמו לאחרונה בכמה ממדינות אירופה ומול האנטישמיות הגואה והימין הקיצוני ויחס השלטונות בכמה ממדינות אירופה שהחלו לפגוע באופן ממוסד ברבנים ובקהילות מה שלא היה עד כה – כך אמר נשיא 'ועידת רבני אירופה' הרב פנחס גולדשמידט, העומד בראש משלחת מנהיגים מאירופה בראשות 'ועידת רבני אירופה' שהגיעה לישראל, בקבלת פנים שערך יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר החינוך והתפוצות מר נפתלי בנט למשתתפים, בכנסת.

אדלשטיין אמר לרבנים כי 'הכנסת תעמוד לימין הקהילות היהודיות בכל מה שנתבקש. נהדק את שיתוף הפעולה כדי לסייע לכם'. השר בנט אמר כי היעד השני החשוב ביותר שצריך להיות מבחינת ישראל הוא חיזוק הקהילות היהודיות בתפוצות; 'אתם רבני וראשי הקהילות מבחינת ישראל המבינים בענייני הקהילות היהודיות ואנחנו רק זרוע ארוכה עבורכם נסייע ונחזק בכל מה שנידרש' – הבטיח השר בנט.

עשרות רבנים אבות בתי דין דיינים חברי הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' בראשות יו"ר הועדה המתמדת ואב בית הדין לונדון הרב מנחם געללי והמנהל הרבני הרב משה לבל ראש ישיבת 'תורת חיים' במוסקבה. נציגי חבר הנאמנים של 'ועידת רבני אירופה' בראשות הנגיד מר בוריס מינץ, חברי פרלמנט אירופאים ונציגי מדינות ידידי העם היהודי ומנהיגים יהודיים מרחבי אירופה וארה"ב הגיעו לישראל במטרה לשיתוף פעולה עם רבני ישראל לביצור חומות הדת בנושאי בתי דין, תיקון מצב הגיורים וכו' וכן לפגישות עם עם מוסדות השלטון – הממשלה והכנסת, כדי לבקש את עזרתם במישור הדיפלומטי עקב ההחמרה ביחס ליהודים ומצוות התורה בכמה מהמדינות.

במהלך שלושה הימים הבאים יקיימו חברי המשלחת מפגשים עם רבני ישראל בראשות הרב הראשי ונשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו וכן עם נשיא המדינה, שרים וחכי"ם, משרדי החוץ והתפוצות וחברי כנסת, כדי לשתף פעולה עם המשרדים הרלוונטיים והשדולה למען יהדות אירופה על מנת להפעילם במידת הצורך כדי לסכל יוזמות חקיקה נגד שחיטה ברית מילה חינוך ועוד בכמה ממדינות אירופה, למלחמה באנטישמיות הגואה ובימין הקיצוני וביחס השלטונות שהחמיר בכמה ממדינות אירופה לרבנים ולקהילות.

לאחר קבלת הפנים קיימה המשלחת ישיבת עבודה בכנסת עם מנכ"ל משרד התפוצות דביר כהנא וצמרת המשרד על הקשיים עימם מתמודדות קהילות ישראל בתפוצות ועל דרכי הסיוע של משרד התפוצות לקהילות. את הערב חתמו חברי המשלחת בתפילה ברוב עם בכותל המערבי. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.