משלחת זק"א בדרך לטורקיה

המשלחת תמריא בשעה הקרובה משדה התעופה בן גוריון לתורכיה שם יצטרפו לכוחות ההצלה במקום. { לאחר הפיגוע }

 

עם צאת השבת החלו בזק"א להתארגן על מנת להוציא משלחת של היחידה הבינלאומית לטפל בהרוגים הישראלים שנהרגו בפיגוע ההתאבדות בתורכיה ולהביאם לקבורה בישראל.

המשלחת תמריא בשעה הקרובה משדה התעופה בן גוריון לטורקיה שם יצטרפו לכוחות ההצלה במקום.

שלושה ישראלים, נרצחו היום (שבת) בפיגוע התאבדות במרכז איסטנבול, סגן שר הבריאות הטורקי מסר כי בפיגוע נפגעו שלושה ישראלים ואחד מהם נפטר מפצעיו. אך יותר מאוחר מתו שני ישראלים נוספים מפצעיהם. 11 ישראלים נפצעו ופונו לחמישה בתי חולים בעיר: שניים במצב קשה, שניים בינוני, שישה קל ואחת מנותחת. לפי מקורות טורקיים, שישה מהפצועים הם ערבים-ישראלים.

בפיגוע נפצעו קרוב לארבעים איש, רובם תיירים. בין הפצועים בפיגוע גם אזרחים מאירלנד, איסלנד, גרמניה, איחוד הנסיכויות ואיראן.

בשעה 18:30 המריאו לתורכיה שני מטוסים ועליהם אנשי מד"א, רופאים ואנשי משרד החוץ כדי להביא את הפצועים הישראלים לארץ.

במשרד החוץ ציינו כי קבוצה של 14 ישראלים שהיו בטיול מאורגן היתה במקום הפיגוע.

שגרירות ישראל באנקרה והקונסוליה באיסטנבול נכנסו להיערכות חירום בעקבות הפיגוע ושלחו נציגים לבקר את הפצועים הישראלים, המאושפזים בחמישה בתי חולים שונים בעיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בשעה 19:45 לחדר המצב במשרד החוץ. במקביל, מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, קיצר את השתתפותו בוועידת אייפא"ק ויגיע לאיסטנבול מחר אחר הצהריים בתיאום עם הממשל הטורקי.

מתי גולדשטיין מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א מספר משדה התעופה: "עם צאת השבת התחלנו להתארגן ליציאה לתורכיה, במשלחת הכוללת חמשה אנשי צוות. לזק"א יש נסיון רב באירועים בזירה הבינלאומית ואנו תפילה כי ההרוגים יזוהו במהרה ויובאו לקבר ישראל".

יו"ר זק"א יהודה משי זהב אמר: "לזק"א כארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם, יש נסיון רב במישור הבינלאומי באסונות טבע גדולים ובפיגועים ברחבי העולם, גם בטורקיה סייענו בעבר בפיגוע קשה בבתי הכנסת, והחזרנו ארצה את הישראלים שנהרגו. אנו נמצאים בקשר עם הקהילה היהודית בתורכיה שיסייעו למשלחת בכל שיידרש.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.