משמאל ומימין: המערכת הפוליטית מגיבה על התפטרות ליברמן

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב עם היוודע דבר התפטרותו של שר הביטחון ליברמן מתפקידו. דרעי הביע צער , בשמאל תקפו

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב עם היוודע דבר התפטרותו של שר הביטחון ליברמן מתפקידו.

השר דרעי הגיב: "צר לי על התפטרותו של חברי, אביגדור ליברמן מתפקיד שר הביטחון. ליברמן כיהן כשר ביטחון בנאמנות, במסירות ובמקצועיות רבה והתפטרותו מחלישה את הממשלה".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי הגיב: ככה צריך. נכשלת בתפקיד – התפטרת.
אין בטחון לתושבי הדרום ולכן גם ראש הממשלה צריך להתפטר. הוא אחראי על הביטחון בדיוק כמו שר הביטחון.
בואו נלך לבחירות. נבחר בין אלה שמאמינים שאפשר לשנות, שזו לא גזרת גורל. לבין ראש הממשלה ואנשיו שמאמינים שצריך לומר תודה על מה שיש.
אנחנו מאמינים שאפשר לשנות. שאפשר להחזיר את הבטחון.

יו״ר יחד אלי ישי תקף: זו פעם שניה שליברמן בורח מהמציאות במקום לקחת אחריות. בפעם הקודמת ברח לפני צוק איתן, וכעת בשנית. למרות ההבטחות וההתחייבויות, בפועל לא עשה דבר מלבד נזק להרתעה הישראלית. ולבסוף כשמתפטר, רק שיקול פוליטי עומד לנגד עיניו. לרגע לא טובת המדינה ואחריות לבטחונם של אזרחי ישראל.‬
‫ברוך שפטרנו!

ראש האופוזיציה ציפי לבני הגיבה: ממשלת הכישלון בביטחון צריכה ללכת. אין שלום, אין ביטחון – בחירות עכשיו שיביאו לקואליציית חירום בראשות המחנה הציוני. נחזיר את הביטחון ונפעל לשלום

הכישלון הביטחוני המהדהד בדרום הוא יריקה בפרצופו של ציבור העוטף ופגיעה אנושה בהרתעה של מדינת ישראל. הודעת ההתפטרות של שר הביטחון והקטטות בקבינט, מוכיחים את מה שאנחנו אומרים שנים ארוכות – אין לאף אחד ממרכיבי הקואליציה ולכולם ביחד פיתרון לביטחון.

בסיסמאות מתלהמות ובלי אסטרטגיה משולבת לא ניתן לספק ביטחון. כבר הוכחנו שאנחנו יודעים לפעול ביד קשה מול חמאס, תוך לגיטימציה בינלאומית ויצירת אופק לשלום.

נדרשת אסטרטגיה ביטחונית חדשה מול ממשלת הימין הקורסת. היום כבר ברור שרק הדרך שלנו – שילוב של עוצמה צבאית ויוזמה מדינית יכולה להחזיר את הביטחון.

בעקבות התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן מהממשלה, אומר היום ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי):"להיות שר ביטחון במדינת ישראל זאת אחריות גדולה מאוד. להיות חלק מהקבינט ומממשלת ישראל זו מחויבות ואחריות עוד יותר כוללת. דעתי האישית הייתה מאז ומעולם שגם ליישובי הדרום מגיעה הגנה. מדיניות כזאת מחייבת פגיעה הרבה יותר קשה בנקודות ההכרעה של הטרור בעזה, כולל פגיעה בראשי חמאס, בכדי לתת הגנה ליישובי הדרום.

"יחד עם זאת, מכיר גם במכלול האיומים מצפון ובאתגרים הרבים העומדים לפתחה של מדינת ישראל ועל כן אני סבור שהתפטרות משמעותה בריחה מאחריות.

"בנקודת הזמן הזאת, הבית היהודי היא השותפה הבכירה לממשלת הליכוד והשר נפתלי בנט ידע לממש את כובד האחריות כשר הביטחון, בהגנה על מדינת ישראל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.