משעל לגפני: "ניצחתם!" גפני: "התפשרנו"

"הייתי שותף לארבעת גרסאות החוק שנעצרו בבג"ץ שאינו מבין את חשיבות לימודי התורה ומדובר בחוק שמערכת הביטחון תגיש שכולל את היוזמה הפרטית שלנו. זהו אינו ניצחון אלא פשרה" אמר גפני בראיון רדיו ללא הפסקה – האזינו

לאחר שמתווה הגיוס הובא לאישור הכנסת ולפתרון המשבר לפחות לעת עתה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התייחס לסיום המשבר: "המתווה הנוכחי שהושג כבר הוצע על ידינו מלכתחילה בהנחיית גדולי התורה", אמר גפני בראיון לניסים משעל ברדיו ללא הפסקה. "בניגוד לחברי במפלגה, בתחילתו סברתי שהמשבר הוא מלאכותי. אני לא התראיינתי בתקופה הזו כי חשבתי שהתקשורת לא תוסיף דבר לנושא ולכן מעולם לא אמרתי שלא אצביע בעד התקציב. אף אחד לא רוצה ללכת לבחירות וכל המשבר שנוצר היה כתוצאה של חוסר אמון. חברי הקואליציה סברו שלא אומרים אמת כשדנים בהליכה לבחירות וזה מה שהוביל למשבר".

על המחלוקת מול ליצמן סיפר גפני: "לא הלכתי מכות עם סגן השר ליצמן אלא הקפדתי לתמוך במתווה ללא ספקות. לא הייתי מאלו שדרשו להעביר את החוק בקריאה שנייה ושלישית. אני לא חושב שכופפנו את המערכת הפוליטית,דווקא התפשרנו בצורה נכונה".

ניסים משעל טען בשלב הזה כי "החוק שלכם קורא להשתמטות, עד ספטמבר תצליחו להוביל הצעת חוק כך שחברי סיעת ישראל ביתנו יסכמו עליה?". על כך השיב ח"כ משה גפני: "לדעתי כן. מי שלא לומד תורה הוא המשתמט. אין בהיסטוריה חיל יהודי שלא היה מאחוריו לומדי תורה. מעולם לא ניסינו לחוקק חוק ביטחוני ללא מעורבותו של משרד הביטחון כשותף מלא . הייתי שותף לארבעת גרסאות החוק שנעצרו בבג"ץ שאינו מבין את חשיבות לימודי התורה ומדובר בחוק שמערכת הביטחון תגיש שכולל את היוזמה הפרטית שלנו. זהו אינו ניצחון אלא פשרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.