משעל: "מוכן לדו-קיום עם יהודים, אבל לא עם כובשים"

ראש הזרוע המדינית של חמאס התראיין לכלי תקשורת אמריקני ומתח ביקורת על רה"מ נתניהו, שלדבריו "הרג את התקווה והחלום" ■ משעל הבהיר כי ארגונו "אינו קיצוני"

תבטאות מפויסת מצד מנהיג חמאס? חאלד משעל, ראש הזרוע המדינית של ארגון הטרור, הבהיר אמש (א') כי ארגונו מוכן "לחיות עם יהודים". עם זאת, משעל הבהיר כי הוא אינו מוכן להשלים עם נוכחותם של "כובשים", ובכך רמז לדרישת חמאס לסיום הכיבוש בשטחים עליהם השתלטה ישראל במלחמת ששת הימים.
בצל הדיונים על הפסקת אש, הדגיש ארגון חמאס כי כל הפסקת אש צריכה להתבסס על הסרת המצור מעזה. משעל הזהיר כי הפלסטינים "לא יכולים לחיות בדו קיום" עם שכניהם בזמן שהאדמה כבושה, לדבריו.
משעל, שהתראיין אמש לערוץ התקשורת האמריקני PBS מדוחא, בירת קטאר, חזר על עמדת חמאס שאינה מכירה בישראל כמדינה יהודית והוסיף כי "רק מדינה פלסטינית עתידית לא כבושה תוכל לקבוע האם להכיר בישראל".
"אנחנו לא פנאטיים או פונדמנטליסטים, אנחנו לא נלחמים ביהודים בשל היותם יהודים – אנחנו נאבקים בכובשים", הוסיף ראש הזרוע המדינית של חמאס, שבעבר ישראל ניסתה לחסלו. משעל גינה את מבצע "צוק איתן", אותו כינה "עונש קולקטיבי". לאחר מכן גינה את נתניהו על כשלון השיחות המדיניות: "הוא הרג לנו את התקווה והחלום, וגם את היוזמה האמריקאית". לאחר מכן הצהיר על דרישותיו המיידיות מישראל: "אנחנו צריכים נמל תעופה ונמל ימי, יש להסיר את המצור. כדי להפסיק את שפיכות הדמים, צריך לעצור את הכיבוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.