משפחה יהודית חזרה לביתה ליד שמעון הצדיק – לאחר 70 שנה

משפחה יהודית שנתנה את ביתה באזור שמעון הצדיק לפני עשרות שנים לערבים, חזרה אליו הבוקר לאחר 70 שנה תמימות. בדרך: עוד פינויי בתים שהיו שייכים ליהודים

אריה קינג, חבר מועצת העיר ירושלים ומי שבמשך שנים עוסק בגאולת בתים מבני מיעוטים במזרח ירושלים, עשה את זה גם הבוקר, כאשר משפחה ערבית הוצאה מביתה הסמוך לציון שמעון הצדיק בירושלים, והבית יחזור ליהודים שעזבו אותו לפני לא פחות מ-70 שנה.

קינג דואג במשך שנים רבות לגאול בתים מערבי מזרח ירושלים לטובת יהודים, אם זה על ידי קניה בכסף רב, או על ידי הוכחות משפטיות ואחרות שהבית  היה שייך ליהודים בעבר, אלא שערבים השתלטו  עליו במשך השנים והעזיבו את בעלי הבית היהודים.

הבוקר, כאמור, הוציאו קינג וחבריו משפחה שהשתלטה לדבריו על בית באזור שמעון הצדיק במשך עשרות שנים (!).

קינג מספר ל'אקטואליק': "בחלוף 70 שנה מאז גורשה משפחת חוברא מביתה, ולאחר שאפשרו בעלי הבית לדיירים הערבים להתגורר בנכס כ-5 שנים ללא תשלום שכר דירה כלל, ומאחר שהדיירים הסבו נזקים כלכליים לבעלי הנכס, הפינוי היה בלתי נמנע".

לשאלתנו, האם יש עוד דירות כאלה שהם מתכוונים להוציא את יושביהן הערביים בקרוב, אומר קינג: "אני צופה שבשנה הקרובה יבוצעו עוד מספר פינויים של דיירים נוספים שמסרבים להכיר ביהודים כבעלי הבית של הנכסים בהם הם מתגוררים.

"יחד עם פתיחת משרדי הביטוח הלאומי בסמוך", הוא אומר, "שכונת נחלת שמעון עומדת לקראת תנופה יהודית וגל התיישבות לו ציפו תושבי ירושלים שנים רבות, כשהכול כמובן נעשה בשיתוף פעולה עם המשטרה".

קינג אומר עוד, כי "שכונת שפרד צפויה להתאכלס ב-2018, ומשרדי 'אמנה' במקום כבר עד לסוף 2017.

"עוד ועוד נכסים יאוכלסו במזרח ירושלים על ידי יהודים ב-2017 ו-2018, שכונת שמעון הצדיק עומדת כפסע לקראת החזרת ההגמוניה היהודית לשכונה שממנה ברחו יהודים לפני כ-70 שנה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.