דרמה: פולארד מתנגד לשחרורו – אבו מאזן מאיים לפוצץ את המו"מ

התפתחות בשני מישורים שעשוים להביא לפיצוץ המשא ומתן עם הפלסטינים. אבו מאזן מאיים לפוצץ את התהליך המדיני, מנהיג הרשות הפלסטינית  חתם הערב  על 15 אמנות בינלאומיות לקראת הצטרפות למוסדות האו"ם והבהיר: "אם ישראל לא תשחרר אסירים נפנה לאו"ם", הודיע אבו מאזן בנאום שנשא ברמאללה.

אבו מאזן הבהיר ואמר כי "זוהי זכותנו. לא הסכמנו לבטל את הזכות הזו. כל מה שאנחנו רואים זה סחבת, סחבת ועוד סחבת. לא היה לנו מנוס מכך". עוד הוא אמר, "הממשלה הישראלית הייתה אמורה להתכנס הערב כדי להכריע על הפעימה הרביעית, אך היא לא עשתה זאת. ההנהגה הפלסטינית קיבלה החלטה פה אחד להצטרף למוסדות המדוברים".

צילומסך
צילומסך

במקביל נדמה כי עסקת פולארד תבוטל. המרגל היהודי-ג'ונתן פולארד ויתר על השימוע  שהיה אמור להתקיים בעוד שבוע שהיה אמור לדון בשחרורו.

 

ככל הנראה, פולארד אינו מעוניין להשתחרר בתמורה לשחרור מחבלים פלסטינים, ויתכן ויטרפד את העסקה.

במקביל,  בבית היהודי  דוממים ולא משמיעים את קולם לגבי עסקת שחרור פולארד, חוץ מחבר אחד, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שובר שתיקה  בעמוד הפייסבוק שלו ותוקף את העסקה המתגבשת לשחרור המחבלים.

יוגב אמר, "כי הדרישה לשחרר מחבלים רוצחים שפלים תמורת שחרורו של יונתן פולארד מהכלא בארצות הברית היא שפל מוסרי מבית מדרשם של אובמה וקרי.  צריך לקרוא לדבר בשמו – יונתן פולארד מוחזק אצל האמריקאים כבן ערובה וזה מזכיר לי יותר מדי אירועים של פיגועי מיקוח בו המחבלים דורשים לשחרר רוצחים תמורת בן הערובה".

"ארה"ב מחזיקה בו כדי לסחוט את ממשלת ישראל לשחרר רוצחים ולהקים את המדינה הפלסטינית שתסכן ממשית את מדינת ישראל", אמר יוגב.

"חבל שראשי מעצמת העל ירדו לשפל מוסרי שכזה. אל לנו כעם ישראל להיגרר ולהיות שותפים לשפל מוסרי זה", קורא יוגב, "עם ישראל חי וידע לעמוד איתן מול סחטנות המחבלים והמשתפים פעולה איתם".

"אני קורא לשרינו ולראש ממשלתנו לשמור על ביטחון עם ישראל, על מוסריותנו ועל שלימות ארצנו", אומר יוגב.

בבמקביל, ארגון נפגעי הטרור אלמגור קיימו מסיבת עיתונאים סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים, .יו"ר אלמגור, מאיר אינדור, אמר באירוע כי "נוצר משבר ממשלתי שחוצה את הליכוד והבית היהודי". לדבריו, יש לשחרר את פולארד – אך לא בכל מחיר: "ישראל שילמה גם בהסכמים קודמים והאמריקנים רימו אותנו. הפעם נראה כי ממשל אובמה מתעלה על עצמו בתרגילים נבזיים".

באירוע נכח גם יהודה בן-ישי, אביה של רות פוגל ז"ל שנרצחה בפיגוע באיתמר. "אנו נמצאים ברגע גורלי של עם ישראל ומדינת ישראל מאז הקמתה; היום רוצחי המשפחה שלנו מכונים אסירים. הם כבר לא 'מחבלים'. כשמביאים את ראש הממשלה לשחרר אותם – הופכים אותנו לאנשים לא מוסריים כי אנחנו מוותרים על כל סולם הערכים שלנו

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.