משפחת אלבוים מכחישה: "עלילת דם – לא עלינו היום להר הבית"

במהלך השעות האחרונות הופצו ברשת תמונות של בני משפחת אלבוים כשהם עולים על הר הבית, עיתונאים חרדים מיהרו לגנות, בווטסאפ מתארגנים לקראת הפגנה מול בית המשפחה, אלא שלטענת בני המשפחה החרדית המשתייכים לחסידות בעלזא הם כלל לא עלו להר שעומד במוקד המאבק בין ישראל לפלסטינים {הר הבית}

במהלך השעות האחרונות הופצו ברשת תמונות של בני משפחת אלבוים כשהם עולים על הר הבית , אלא שלטענת בני המשפחה החרדית המשתייכים לחסידות בעלזא הם כלל לא עלו להר שעומד במוקד המאבק בין ישראל לפלסטינים, " זו עלילת דם שטפלו עלינו", אומר ל'קוקר' אחד מבני המשפחה.

התמונות שהופצו בווטסאפ הגיעו עד לזירת הטוויטר שם התחרו מספר עיתונאים בגינוי בני המשפחה שלטענתם כלל לא עלו להר הבית.  "השקט חזר. משפחת אלבוים חסידי בעלזא עולים להר הבית". כתב אחד העיתונאים החרדים, כתב אחר גינה את בני המשפחה "שמסכנים את הציבור החרדי בעלייתם על הר הבית".

עורך משפחה יוסי אליטוב צייץ אף הוא: "משפחה חרדית, אחת ויחידה, מתוך מאות אלפים חרדים בארץ, שוברת מוסכמות ועולה הבוקר להר הבית, בניגוד לפוסקי ההלכה החרדים".

בני המשפחה סירבו לאשר האם יעלו בקרוב להר הבית.

במקביל, באפליקצית הווטסאפ כבר הופצה הודעה הקוראת לציבור להתארגן הערב ולמחות כנגד בני המשפחה שמסכנים את עם ישראל ומחללים את קדושת הר הבית.

לשאלה האם האדמו"ר מבעלזא אישר לבני המשפחה לעלות להר סירבו בני המשפחה להגיב.

כזכור, בתקופה האחרונה ישנם הטוענים שהאיסור איננו בתוקף –  חידשו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והגאון הרב דוד לאו שליט"א איסור זה וחתמו על הצטרפות לפסק הדין. כאשר לשכת הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א צרפה לחתימות הרבנים הראשיים את הסכמתם וחתימתם של כמאה רבנים המכהנים בפועל בערים ובעיירות – כדי לבטא את עוצמת האיסור. רבנים אלו הצטרפו במשך השנה האחרונה לאיסור זה ולשכת הראשון לציון עדין ממשיכה להחתים רבנים נוספים.

 

הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א הביע את דעתו ההלכתית בנדון, החלטה בה תמך בעבר אביו מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף זצ"ל שאף חתם על מסמך מקורי זה והשמיע את דעתו הפומבית בנושא באופן נחרץ.

 

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ הביע את תקוותו כי לאחר השמעת דעה נחרצת זו והצטרפותם של הרבנים המכהנים בעת הזו, מהעדות והחוגים כולם – יובהר ברורות על התוקף שישנו לאיסור העליה להר הבית .

 

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בס"ד מי יתן ואזכה לראות בחיי את בניית בית המקדש בירושלים הר הבית שלנו לעולמים !!!

    יהודי בארץ הקודש 555 |
    הגב