משפחת ברכה דורשת לפתוח את הפרוטוקלים: "הרב פינטו התחרט כדי שעונשו יקוצר"‎

לאחר ההחלטה הדרמטית של ועדת השחרורים לשחרר את הרב יאשיהו פינטו, בני משפחתו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל דורשים לקבל את פרוטוקול הדיון שבו הוחלט לשחרר את הרב פינטו.

לאחר ההחלטה הדרמטית של ועדת השחרורים לשחרר את הרב יאשיהו פינטו, בני משפחתו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל  דורשים לקבל את פרוטוקול הדיון שבו הוחלט לשחרר את הרב פינטו.

"תנ"צ ברכה היה הקורבן המידי והעיקרי של מעלליו של פינטו", כך כותבת עו"ד אפרת נחמני-בר, המייצגת את משפחתו של קצין המשטרה ששם קץ לחייו

במכתב ששוגר לוועדה נכתב כך, "פינטו בחר להעיד עדות שקר נגד תנ"צ ברכה ז"ל ולטפול עליו אשמת שווא כאילו לקח ממנו שוחד. זאת לאחר שנודע לו כי תנ"צ ברכה ז"ל ביצע את המוטל עליו, דיווח על הצעת השוחד מטעמו של פינטו ותיעד את מעשה העבירה בזמן אמת".

"עדות שקר זו, כמו שאר ההכפשות על תנ"צ ברכה ז"ל – נועדה מטבע הדברים, לפגוע בשמו הטוב ולהרוס את חייו", הוסיפה הפרקליטה. "לדאבון הלב, חרף פסיקת בית המשפט העליון לפיה אין בהאשמות אלה דבר וחצי דבר – המטרה הוגשמה. סופה הטרגי של הפרשה ידוע לכל. מאז, בני משפחתו של ברכה משלמים את המחיר הכבד ביותר שניתן להעלות על הדעת לנוכח התאבדותו".

"נזכיר כי עד כה פינטו נמנע מלהתנצל על מעשיו, ולקבל אחריות לאותה מסכת ייסורים שהייתה מנת חלקו של תנ"צ ברכה ז"ל", ציינה. "חסידיו של פינטו הפעילו מערך משומן היטב שנועד ליצור את הרושם שהודאתו בבית המשפט היא הודאת כזב ושברכה הינו העבריין האמיתי. פינטו לא ניצל את מעמדו וכוחו כרב על מנת לעצור מסע עוועים זה. פינטו נזכר 'להתחרט' רק על מנת להשיג שחרור מוקדם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.