משפחת גולדין לבג״ץ: "עצרו את הממשלה מלשחרר גופות מחבלים"

המשפחה מבקשת מבג"ץ לקבוע כי על הממשלה לתת התראה של 72 שעות בטרם היא מחזירה גופות מחבלים שביצעו פיגועים וכן ליישם באופן מלא את החלטות הקבינט בעניין שחרור גופות מחבלים

משפחתו של סגן הדר גולדין, המוחזק בידי חמאס בעזה, הגישה הבוקר (א') עתירה דחופה לבג"ץ למתן צו על תנאי וצו ביניים בנוגע להחלטות הממשלה לשחרר גופות מחבלים שביצעו פיגועים כנגד אזרחי ישראל, שוטרים וחיילי צה"ל.

את העתירה הגישו בשם המשפחה היועצים המשפטיים פרופ' אביעד הכהן, עו"ד עודד סבוראי והקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט.

המשפחה מתבססת על החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני מינואר 2017, בה צוין כי ישראל תחזיק בגופות מחבלים ש"ביצעו אירוע טרור חריג במיוחד" וכן "בגופות מחבלים בשיוך חמאס".

לטענת משפחת גולדין, מאז התקבלה החלטת הקבינט חרגה הממשלה מספר פעמים מהחלטותיה. כך, ביום שישי האחרון כששיחררה לקבורה את גופתו של המחבל נימאר ג'מאל מהכפר בית סוריכ שביצע את הפיגוע בישוב הר אדר, בו נרצחו שלושה ישראלים. ב-23 ביולי 2017 כששיחררה הממשלה את גופות שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בהר הבית, בו נרצחו שני שוטרים. ב-17 במרץ כשישראל השיבה לקבורה מחבל מבית ג'אלה לאחר שחמאס ארגן ועמד מאחורי הפגנות לשחרורו ברמאללה מול מוסדות הרשות הפלסטינית.

המשפחה מבקשת מבג"ץ לקבוע כי על הממשלה לתת התראה של 72 שעות בטרם היא מחזירה גופות מחבלים שביצעו פיגועים וכן ליישם באופן מלא את החלטות הקבינט בעניין שחרור גופות מחבלים.

ממשפחת גולדין נמסר: "נתניהו והקבינט לא מותירים לנו ברירה אלא לפנות לסעד משפטי על מנת שהחלטות הקבינט, שהתקבלו בכובד ראש, ייושמו באופן מלא. החזרת גופות של מחבלים שביצעו פיגועים שחמאס מתפאר בהם היא מסר של חולשה וכניעה לטרור. כל החזרת גופת מחבל הינה הפקרה של לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.