משפחת מנגיסטו מול לשכת ראש הממשלה (וידאו)

בני משפחת מנגיסטו הפגינו מול משרד רה"מ ותקפו את ההסכם הנרקם עם טורקיה שיאפשר סיוע לעזה. "לא ייתכן שחותמים הסכם בזמן שהוא מוחזק שם", אמרו. {"נתניהו הוליך אותנו שולל"}

רגע לפני  הסכם הפיוס עם טורקיה, משפחתו של אברה מנגיסטו, האזרח הישראלי שהלך ברגל לעזה, עלתה הבוקר (ראשון) לירושלים להפגין בכניסה למשרד ראש הממשלה.

 צפו בכתבה באדיבות רשת


משפחתו של מנגיסטו דורשת מנתניהו שלא לאשר את הסכם הפיוס עם טורקיה לפני שיקבלו אות חיים מבנם, "הולכנו שולל, לא ייתכן שישראל תחתום על הסכם בזמן שאחי מוחזק שם", אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה.

"נתנו אמון מלא בממשלת ישראל וחברי הכנסת שיעשו את עבודתם נאמנה", אמר מנגיסטו. "לאור ההסכם המתגבש עם טורקיה, נוכחנו לדעת שהוליכו אותנו שולל. חותמים עם טורקיה על הסכם הומניטרי בזמן שאח שלי החף מפשע, שהוא אינו חייל ולא הלך לפגוע באף אחד, מוחזק שם בידיהם. זכותה של מדינת ישראל לדרוש את זכויותיה ההומניטריות. באנו היום לירושלים לדרוש מראש הממשלה: תרים את הראש ותדרוש את אח שלי. אין שום הצדקה לכך שהוא שם".

"לא ניתן יד להפקרות הזו שחמאס יהיה מעל החוק ההומניטרי", הוסיף מנגיסטו. "שמירה על אברה היא שמירה על זכויותיה ההומניטריות של מדינת ישראל. יש פה הורים, אבא ואמא שלא יודעים מה קורה איתו וחמאס חייב לשלם על זה".
האח אילן שוחח באופן אישי עם ראש הממשלה נתניהו, אך הבהיר. "נמשיך להשמיע צעקה – די לעוול ההומינטרי", אמר. "נמשיך לעמוד מול רה"מ, גם מול הצלב האדום שחייב להביע עמדה – האם חמאס הוא מעל החוק ההומניטרי הבינ"ל או לא. נעמוד גם מול שגרירות טורקיה שצריכה לתת יד בנושא, כמו שהם דואגים לפליטים ולרצועת עזה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.