משפטו של אלאור אזריה • התביעה הציגה סרטון חדש; השופטת הציעה גישור

בבית הדין הצבאי ביפו נפתח משפטו של החייל החשוד שירה במחבל בחברון אחרי שנוטרל. התביעה הציגה סרטון חדש מהזירה, עורכי הדין של אזריה ביקשו לשחרר אותו ליום העצמאות והשופטת הציעה לצדדים להגיע לגישור. בפנים: הסרטון החדש שהציגה התביעה

בבית הדין הצבאי ביפו נפתח הבוקר משפטו של אלאור אזריה, החייל שנאשם בירי במחבל מנוטרל ששכב על הקרקע בחברון.

במהלך הדיון הציגה התביעה סרטון חדש מהזירה, סרטון המוכיח – לכאורה – כי גירסתו של אזריה לאירוע שקרית. צפו

הפרקליט הצבאי שגויס במיוחד למילואים, עו"ד נדב ויסמן, אמר בסיום הדיון: ""התחלנו היום את המשפט. המשפט הזה עוסק בעניין חריג בחומרתו, מבחינתנו. מדובר בירי ללא שום הצדקה מבצעית לעבר מחבל שכבר נוטרל, בניגוד לכל כללי הפתיחה באש".

ויסמן הוסיף: "מדובר במקרה שבו הנאשם החליף גרסאות. לגישתנו, הוא איננו אמין והראיות מוכיחות זאת. משום שלגישתנו הוא לא אמין, הגשנו את כתב האישום ואנחנו מבקשים לברר אותו. יחד עם זאת, אנחנו מבקשים לעשות את זה בצורה מקצועית ומהימנה בפני בית הדין. נביא את כל הראיות בעתיד הקרוב ונאפשר לשופטים לומר את דברם בתום ההליך".

מנגד, עו"ד אייל בסרגליק, אחד מפרקליטיו של אזריה, אמר בפתח הדיון: "קיבלנו את עיקר החומר והוא נמצא במעצר בית, אך עם זאת, ממשיכים להגיע חומרים שאינם מסודרים ברשימה מסודרת. אני חייב לדעת בכל מסמך מי ערך אותו כדי שאוכל לחקור אותו, אני לא אמור לעשות את עבודתה של המשטרה הצבאית.

אתמול בערב נוספו חמישה עדי תביעה חדשים, אנחנו צריכים להיערך לזה. ביקשנו גם רשימה של מקרים דומים בהם כלל לא הגישו כתבי אישום ולכל היותר הסתפקו בדין משמעתי".

בהמשך הדיון דחתה השופטת את בקשת פרקליטיו של אזריה לשחררו ליום העצמאות הקרוב.

כמו כן, השופטת החליטה שעד סוף השבוע ישיבו לה הצדדים אם הם מעוניינים לשבת להליך גישור. אולם ההערכה היא שהסיכויים לכך נמוכים, משום שהתביעה הצבאית נחושה ללכת בתיק הזה עד הסוף.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עשה מה שכל חייל או כל אדם צריך לעשות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב