משפט נערי דומא: העינויים הוצגו על עוברי אורח בת"א

מיצג עינויים התקיים בתל אביב, במקום הוצגו העינויים על עוברי אורח וזאת על פי עדויות חוקרי השב"כ בתיק דומא.

בשעה זו מתקיים בכיכר הבימה בתל אביב מיצג עינויים, בו מציגים פעילי עוצמה יהודית, כיצד עונו החשודים בתיק דומא במהלך חקירותיהם בשב"כ. המיצג הינו על פי עדויות חוקרי השב"כ אשר העידו במהלך משפט הזוטא, אשר מתנהל בימים אלו בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד.

העינויים במיצג הוצגו על עוברי אורח שונים אשר הוזמנו להתנסות על גופם בעינויים. דני מת"א, ואיתמר מאזור מודיעין ואנשים נוספים חוו את העינויים ואף הודו בה שביקשו מהם המציגים. המענים נשאו על גבם את השמות בהם כינו עצמם אנשי השב"כ אשר עינו את הנערים במהלך החקירות.

צבי סוכות מנכ"ל עוצמה יהודית סיפר "הגענו לכאן היום כדי להמחיש מה נעשה בחדרי החקירות של השב"כ, הזמנו אנשים מהרחוב וניסינו עליהם את מה שתיארו חוקרי השב"כ שהם עשו לנחקרים בתיק דומא. כל מי שעשינו עליו את זה מהרחוב הודה במה שביקשנו ללא יוצא מן הכלל.

אנחנו טוענים כי ההודאות שנגבו במשפט דומא לא ניתן להסתמך עליהם לשום דבר. אנו דורשים להקים ועדת חקירה שתחקור מה נעשה בדומא וכן מה נעשה בחדרי החקירות של השב"כ." הוסיף.

נזכיר כי השבוע פנו עשרות רבני ערים, רבני ישובים וראשי ישיבות לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת המשפטים איילת שקד בדרישה כי ההליך המשפטי בתיק דומא ייעצר וכי תוקם ועדת חקירה, וזאת בשל העינויים אשר עברו הנאשמים בתיק, אשר בעקבותם הוצאו הודאות הנאשמים בתיק.

"לכבוד ראש ממשלת ישראל ושרת המשפטים – שלום וברכה, נוכח מידע מזעזע אודות עינויים שהופעלו כלפי צעירים כדי לסחוט מהם הודאות על מעורבותם בפרשת דומא, והגשת כתבי אישום חמורים כנגדם המבוססים על הודאות אלו – אנו דורשים לעצור לאלתר את כל ההליכים המשפטיים כנגדם, ולהקים ועדת חקירה בלתי תלויה שתבדוק חשדות חמורים אלו." כתבו הרבנים לנתניהו ושקד.

בנוסף, לאחרונה נחשף כי פרקליטות מחוז מרכז, הודיעה לבימ"ש כי היא מוותרת על הודאות הנאשמים שנגבו תחת עינויים. מדובר בהודאות אשר נמסרו במהלך החקירות בהם הופעלו 'האמצעים המיוחדים' – כאשר הכוונה לעינויים.

משמעות הדבר הסבירו גורמים משפטיים אשר מכירים את התיק, כי הפרקליטות מודה כי ההודאות אשר מסרו הנאשמים בחקירות אלו אינם קבילות והיא חוששת כי בימ"ש יפסול אותם. בנוסף, הגישה הפרקליטות בקשה לבימ"ש כי יכיר בעינויים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.