משקפי החזון איש וכוס הקידוש של הרב כדורי במכירה פומבית

מכירה פומבית

גם במכירה הנוכחית ממשיכים בבית המכירות "ירושלים של זהב", להציע פריטים נדירים ומעניינים ואף ייחודיים. כך למשל, במכירה הנוכחית לצד פריטי יודאיקה וספרים, כתבי יד חשובים ונדירים, וכן תעודות ומסמכים ישנים, ישנם גם פריטים מעניינים כמו משקפי השבת של החזון אי"ש זצוק"ל, כוס הקידוש מכסף של המקובל הרב כדורי זצוק"ל, וכן חפצים נוספים ששייכים לרבנים חשובים ומפורסמים.

כך למשל, המשקפיים של ה"חזון איש", משקפי השבת של ה"חזון איש". המשקפיים עשויים צמודים מאוד לראש כדי לפתור את שאלת היציאה בהם בשבת.

השעון ומפת השולחן של גאון המוסר רבי אליהו לופיאן זצ"ל בעל "לב אליהו". שעונו של רבי אליהו לופיאן. שעון כיס תוצרת שווייץ. תחילת המאה ה-20 בקירוב. הגוף עשוי ניקל מצופה כסף. שני מכסים. עיטורים בהיקף השעון. הזמן, העמידה בזמנים והשעון הם מ"מלאכת הקודש" של שיטת המוסר של בית המדרש בקלם. מדובר בשעון של גאון המוסר של קלם, רבי אליהו לופיאן זצ"ל. וכן מפת שולחן מבד. בקצה המפה רקומים ראשי התיבות באנגלית של שמו.

וישנו גם גביע הקודש של זקן המקובלים רבי יצחק כדורי זצוק"ל. גביע כסף מעוטר שבו השתמש בשבתות רבנו יצחק כדורי זצ"ל, "זקן המקובלים". גביע על רגל, עם עיטורים בגוף הגביע של אשכולות ענבים ועלי גפן. עם הקדשה: "מזכרת מישיבת אור יום טוב להרה"ג הצדיק המקובל רבנו יצחק כדורי שליט"א".

כך גם ישנם מלחייה וכלי סכום של האדמור מבויאן זצוק"ל. מלחייה עשויה זכוכית בוהמית אדומה, מעוטרת בחריטת בתים וחיות מהטבע ביד אמן. החלק העליון עשוי פליז מצופה כסף (שאריות הכספה). לפי עדות המשפחה, מלחייה זו הייתה שייכת לרבי ישראל פרידמן, האדמו"ר מבויאן בלייפציג, בן האדמו"ר הראשון מבויאן, רבי יצחק פרידמן.

סט מזלגות כסף של האדמו"ר מבויאן זצוק"ל שישה מזלגות כסף מרהיבים. המזלגות היו שייכים לרבי ישראל פרידמן, האדמו"ר מבויאן בלייפציג, בנו של האדמו"ר הראשון רבי יצחק פרידמן מבויאן, על כל .F מזלג חרוטה האות

ישנם גם מסמכים היסטוריים שונים: מסמך רשמי של "ועד העיר לקהילות האשכנזים בירושלים", בנשיאות מרן רבי יצחק ירוחם דיסקין ורבי יוסף חיים זוננפלד, מחודש חשוון תרפ"א, אז נוסד הוועד האשכנזי, אשר לימים השתנה שמו ל"עדה החרדית".

מכתב בכתב ידו ובחתימתו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין מוולוז'ין, אל בנו, הגאון רבי חיים ברלין. המכתב עוסק בדיני ברכות: ברכות המצוות וברכת הזמן ("שהחיינו"). וכן מכתב בחתימתו של רבי מאיר שפירא, ראש ישיבת "חכמי לובלין", בעניין הישיבה – פיעטרקוב, תרפ"ט.

המכתבים שהוצעו למכירה בשנים האחרונות היו קצרים מאוד או בגרמנית. כאן מוצע למכירה לראשונה מכתב בעברית ובעל תוכן חשוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.