משק למכירה – מדוע משתלם לקנות משק

עד אמצע שנות השמונים, משפחות אשר החזיקו משקים במושבים, לא מיהרו למכור אותם. מבחינתן המשק היה למקור פרנסה עיקרי, עבור רבות מהמשפחות היה ברור שהמשק יעבור מדור לדור ואחרי שההורים עבדו בו, הילדים יעבדו וכן הלאה.

מי שמחפש היום משק למכירה, לא יתקשה למצוא במגוון רחב של מושבים בכל רחבי הארץ. השינויים החברתיים והכלכליים שחלו בישראל החל משנות השמונים, הביאו לנטישה של הדור השני והשלישי את המושבים, ההורים אשר הזדקנו בינתיים השלימו עם זה שהם לא יוכלו להחזיק לבדם את המשקים. זאת בנוסף לכך שתחום החקלאות על ענפיה השונים, אשר בעבר היה מאוד מפותח והיווה את אחד מהענפים החשובים במשק, נחלש עם השנים, ועל כן אנשים רבות נטשו אותו.

כאמור, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של משק למכירה במגוון רחב של מושבים ויישובים כפריים, במסגרת זו ניתן ליהנות גם מהאמצעים השונים אשר כולל המשק, קרי ביתנים ואביזרים לגידולים, וכן שטח עליו ניתן לבנות יחידות דיור. צריך לזכור, משק למכירה איננו דורש בהכרח שנשתמש בו לצרכים חקלאיים, כיום המדינה מאפשרת במקרים רבים, להפשיר את הקרקע החקלאית לצורכי בנייה של מבני מגורים וכן מבנים מסחריים.

בשביל למצוא משק למכירה רצוי מאוד להיעזר בשירותיו של סוכנות תיווך או מתווך מקצועי, במסגרת סוכנות זו ניתן יהיה למצוא סוגים שונים של משקים, בגדלים שונים. כמו כן, הסוכנות תעזור למצוא משחק למכירה באזורים שונים בארץ על פי הצורך. כעת עולה השאלה, כיצד רוכשים משק בצורה חכמה.

פרמטרים לרכישת משק למכירה

כשמחפשים משק למכירה לצורך רכישה כמובן, ישנם פרמטרים שונים שיכולים לעזור בעניין. בחלק זה של המאמר נציג את אותם פרמטרים:

ראשית, מיקום המשק. זה נכון לבחון באיזה אזור נמצא הישוב בו ממוקם המשק ומה תנאי מזג האוויר בו. אומנם ישראל היא מדינה קטנה ואין הבדלים משמעותיים בתנאי מזג האוויר מאזור לאזור, אך מן הסתם, קיים הבדל בין צפון ודרום הארץ. לכן חשוב לבדוק היכן נמצא המשק ומה תנאי הגידול במקום.

שנית, גודל המשק. מצד אחד זה מאוד מרשים לרכוש שטח משק גדול, אך צריך לזכור שיש את הצד השני של המטבע והוא, שמשק גדול דורש התייחסות רבה יותר, יותר משאבים, יותר זמן, ולכן חשוב לבחור משק שקיימים המשאבים הנדרשים בשביל לטפל בו.

שלוש, חשוב לבחון מה הן הסיבות בגינן אנחנו מעוניינים לרכוש משק. האם זה מסיבות כלכליות, כלומר האם באמת אנחנו מעוניינים להפוך להיות חקלאים או שמא, זה בשביל שנוכל להשתמש בו לצורכי פנאי. כך גם נדע כמה להשקיע בו, וכמה זה יהיה משתלם עבורנו.

ארבע, מי שמחפש משק למכירה לצורכי שינוי יעוד קרקע, צריך לבדוק כמובן האם ניתן להשתמש בקרקע לצורכי בנייה או שמא זה אסור עדיין.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.