משרדי האוצר והאנרגיה: קוראים לעובדים להפסיק לאלתר את העיצומים

סמנכ"ל חברת החשמל ל'אקטואליק' :העובדים הבטיחו כי לא ינקטו בצעדים של הפסקות חשמל

בדיון שנערך היום בבית הדין האזורי בחיפה, הודיעו משרדי האוצר והאנרגיה באמצעות פרקליטות המדינה, כי אין בכוונת המדינה להקפיא את צעדיה במשק החשמל כנגד הפסקת העיצומים של העובדים, שכן המדינה סבורה כי על העובדים להפסיק לאלתר את העיצומים, ללא התניות או הפסקת הצעדים השוטפים מצד המדינה. עמדה זו מוסברת באריכות בעמדת המדינה לבג"ץ. העתירה מבקשת להשיב על כנם את הסדר והוודאות במשק החשמל.

עוד הודיעו המשרדים כי אין צורך בפגישה של שר האוצר ושר האנרגיה עם ארגון העובדים, שכן בשלב זה אין שום סוגיה שעומדת על הפרק אשר דורשת את מעורבות השרים. יצוין כי מנכ"לי המשרדים נפגשו מאז תחילת העיצומים מספר פעמים עם יו"ר ההסתדרות ויו"ר ועד העובדים.

במהלך השבועות האחרונים שובת ועד העובדים בחברת החשמל וגורם נזקים כספיים משמעותיים לחברת החשמל, ליצרנים הפרטיים, ולאלפי ספקים נוספים במשק. שביתה זו מתנהלת בגיבוי בתי הדין הארצי והאזורי לעבודה, שפסקו כי העובדים רשאים לשבות בשל פעילותה השוטפת של המדינה לקידום התחרות במשק החשמל. יש לציין כי מדובר בעובדי מונופול, אשר בצעדיהם פוגעים בקידום התחרות ובאינטרס הצרכני הרחב. עובדי חברת החשמל הם העובדים החזקים במשק, אשר נהנים משכר גבוה, פנסיה תקציבית, קביעות וזכויות מיטביות רבות נוספות. לא בכדי מדורגת החברה בצמרת מקומות העבודה המבוקשים בישראל, זה שנים רבות. יתר על כן, פעילות המדינה מתבצעת מכוח החוק ואינה מובילה לפגיעה בתנאי עבודתם של עובדי חברת החשמל.

לדבריו של אורן הלמן סמנכ"ל חברת החשמל ל'אקטואליק' :העובדים הבטיחו כי לא ינקטו בצעדים של הפסקות חשמל.יחד עם זאת ייתכן ותושבי המדינה ייאלצו לשלם חשבון חשמל שאחד גדול שיהיה מורכב מארבעה חודשים ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.