משרד האוצר יעצור את מתווה הרבנות?

האם מתווה הכשרות החדש של הרבנות הראשית ייעצר על-ידי משרד האוצר? ועד המשגיחים מערב את משרד האוצר בכדי למנוע את המתווה החדש

כפי שדיווחנו בהרחבה בשבועות האחרונים, המתווה החדש והשנוי המחלוקת של הרבנות הראשית, לפיו חלק מהמשגיחים יפוטרו ואת מקומם בבתי המלון והעסקים השונים יחליפו המצלמות שיותקנו, כאשר המשגיחים שיישארו בתפקיד יצטרכו "לקפוץ" רק פעם ביום לעסק, מתקדם בצעדי ענק.

אלא שלבינתיים, משגיחי כשרות רבים מהרבנות הראשית הקימו וועד שיפעל  נגדד המתווה, ויצאו במחאה ובכנסי הסברה נגד המתווה. לפני כשבועיים הם אף "פיצצו" כנס של הרבנות הראשית בטבריה.

ועד משגיחי הכשרות מההסתדרות, שדואגים לביטול המתווה, קיימו אמש (א') פגישה עם שלום הלוי, נציג שר האוצר בהסתדרות, בכדי שהאחרון יעביר למשרד האוצר את התלונות של הוועד (לטעכנתם, לאחר שבמשרד הדתות לא עוזרים להם בנושא הזה).

הפגישה עם הלוי נערכה בתיאום עם שר האוצר, אשר ביקש מהלוי ללמוד את הנושא.

אחד מנציגי הוועד אומר ל"אקטואליק" כי "בפגישה נדונה רפורמת הכשרות ומהי הדרך הטובה ביותר להעסקת משגיחי הכשרות, באופן שייטיב עם המשגיחים ולא יהרוס להם את הפרנסה, כמו שעושה המתווה הקיים.

נציגי המשגיחים מההסתדרות בפגישה עם שלום הלוי, נציג משרד האוצר בהסתדרות

 

"עם כל זאת", הוסיף ואמר נציג הוועד, "אין לנו סיבה להכביד יתר על המידה על בעלי העסקים, כמו התעריפים המופרזים של חברות כוח אדם שאנו מתנגדים לכניסתן כמעסיקות משגיחי הכשרות.

"בפגישה הצענו שתי  הצעות שאנחנו רוצים שיהיו במתווה: או שהמשגיחים יהיו עובדי חברה ממשלתית להעסקת משגיחי כשרות, או עובדי המועצה הדתית העירונית".

עוד אמר הגורם בועד המשגיחים ל"אקטואליק", כי ועד המשגיחים יכין נייר עמדה עם 3 חלופות עתידיות להעסקת משגיחי הכשרות.

"אני מקווה שבקרוב נהיה אנשי בשורות למשגיחי הכשרות שעובדים למען הציבור ועושים עבודת קודש".

מהרבנות הראשית נמסר בתגובה ל'אקטואליק' כי "את מתווה הכשרות הציגה הרבנות הראשית על ידי הוועדה לבחינת מערך הכשרות, אותה מינה הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו בראשותו של רב העיר פתח תקוה הרב מיכה הלוי ואשר אושרה על ידי מועצת הרבנות  הראשית לישראל, וועדה שישבה על המדוכה שנה שלמה, קיימה למעלה מ-20 ישיבות ושמעה את מרבית הגופים העוסקים בתחום הכשרות. הוועדה הגיעה למסקנה כי המתווה החדש אותו היא הציגה הוא זה שיציל את מערך הכשרות הממלכתית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.