משרד הביטחון ירכוש עוד 17 מטוסי F-35

ישראל חתמה את העסקה שתביא להגדלת צי החמקנים החדישים שלה ל-50 ותשלים בכך שתי טייסות מבצעיות

משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב השלימה בסוף השבוע את העסקה לרכש 17 מטוסי 35-F או בשמם הישראלי "אדיר", מארה"ב.

בכך הושלמה רכישת שתי טייסות שלמות (50 מטוסים) עבור חיל האוויר הישראלי.

מימוש האופציה לרכש 17 מטוסים נוספים אושר על ידי הקבינט בשבתו כוועדת השרים להצטיידות. על הזמנת הרכש חתם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם. על פי החוזה אספקת המטוסים תושלם עד לסוף שנת 2024.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "השלמת העסקה לרכש 17 מטוסי אף-35 נוספים מהווה תוספת כוח משמעותית ואסטרטגית לחיל האוויר".

"שתי טייסות ה'אדיר' הן פסגת הטכנולוגיה, והן יסייעו לצה"ל ולחיל האוויר להתמודד עם האתגרים הביטחוניים הרבים שניצבים לפתחה של מדינת ישראל, ולהיות נדבך מרכזי בהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל לאורך הגבולות ואף הרחק מהם. החתימה על השלמת העסקה מהווה עדות נוספת לעומק הקשר והיחסים הביטחוניים בין ידידתנו הגדולה ארצות הברית לבין מדינת ישראל", הוסיף השר.

ראש משלחת משרד הביטחון בארה"ב, דובי לביא ציין כי "זוהי עסקת הענק השלישית לרכש מטוסי 'אדיר' שמשרד הביטחון חותם בעשור האחרון. בכל סדרת מטוסים שיצאה מקו הייצור התחייבה היצרנית האמריקנית להוריד את מחיר המטוס. אנו שמחים לבשר שבעסקה זו הצליחה מנהלת הפרויקט האמריקאית לנהל מו"מ מוצלח מול החברה ולהוריד את המחיר הממוצע של כל מטוס אל מתחת ל-100 מיליון דולרים. המדובר בהוזלה משמעותית ביחס למטוסים שרכשה מדינת ישראל עד כה."

בסה"כ רכש משרד הביטחון 50 מטוסים מסוג זה, שחמישה מהם כבר נחתו בישראל – ועד לשנת 2021 יסופקו 33 מטוסים, במסגרת עסקאות קודמות שנחתמו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.