משרד הבריאות יחסן מפני נגיף הפוליו המאיים

משרד הבריאות יכנס היום (א') מסיבת עיתונאים שבה יוצג המידע שנאסף עד כה בנוגע להתמודדות עם נגיף הפוליו שהתגלה בישראל, ממצאי הניטור במערכות ביוב ברחבי הארץ וכן ההחלטות שהתקבלו בנושא, לאחר התייעצות עם אנשי המקצוע המובילים בתחום, ובהם אנשי איגוד רופאי הילדים ­ורופאי המשפחה. ההערכות הן שמבצע החיסון יחל בשבועיים הקרובים.

פרטיו המלאים של מבצע החיסון יפורסמו היום, במקביל להעברת החיסונים למרפאות ולנקודות טיפת החלב ברחבי הארץ. להחלטה על מבצע החיסון שותפים אנשי ארגון הבריאות העולמי, שהביעו תמיכה בצעד.

משרד הבריאות הבהיר בעבר שאם יוחלט על חיסונם של כל ילדי דרום הארץ מתחת לגיל תשע, יתבצע המהלך בתקופת הקיץ בנקודות טיפת חלב הפזורות באזור. ההיערכות כרגע היא לקליטתם של 200 אלף ילדים שיקבלו חיסון חי מוחלש באמצעות טיפות דרך הפה, גם אם כבר חוסנו בעבר בחיסון מומת בזריקה. הרעיון שעומד מאחורי המהלך הוא עצירת התפשטות הנגיף, מכיוון שחיסון דרך הפה עוצר את שרשרת ההדבקה.

ילדים שחוסנו לפני שנת 2004 בחיסון מומת היו מוגנים מפני הנגיף, אבל אם הם נחשפו אליו הם יכולים גם היום להפריש אותו ולהדביק אחרים. עם זאת, אחת מהסכנות של החיסון דרך הפה היא של שיתוק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.