משרד החוץ באיסלנד נגד החקיקה הפוגעת בברית מילה

משרד החוץ באיסלנד הודיע בימים האחרונים כי הוא מתנגד לחקיקה נגד עריכת ברית מילה שמקדמים גורמים שונים במדינה

משרד החוץ באיסלנד הודיע בימים האחרונים כי הוא מתנגד לחקיקה נגד עריכת ברית מילה שמקדמים גורמים שונים במדינה.

בחוות הדעת שפירסם המשרד נאמר, "החוק המוצע עורר תגובות רבות בארצות אחרות. שגרירויות איסלנד באירופה וצפון אמריקה, במיוחד, קיבלו הרבה תגובות מפרטים ומארגונים, וכולם ביקרו את החוק המוצע באופן זהה. במיוחד הדברים אמורים בגרמניה, ארה"ב ובריטניה. הטיעונים בהקשר זה מתייחסים בדרך כלל לחופש הדת ולחשיבות שבמתן כבוד לאמונותיהם של אחרים".

"נציגיהן באיסלנד של מדינות מסוימות התעניינו בחוק המוצע ובחלק מהמקרים הביעו את דאגתם מחקיקתו. אישים רמי דרג במערכת הבינלאומית רמזו כי – למרות שברור שהכוונות מאחוריו טובות וכי זכויות הילד הם עקרון מוביל – החוק המוצע עלול, במקרה זה, להתפרש כהבעת עוינות כלפי דתות ותרבויות מסוימות – ולגרור קיצוניות בקרב מאמיניהן", לשון חוות הדעת.

ב'ועידת רבני אירופה' הביעו סיפוק מהודעת משרד החוץ. נשיא הועידה הרב פנחס גולדשמידט אמר כי הוא מקווה כי על ידי הצגת חוות הדעת של משרד החוץ – תיגנז החקיקה.

"אנו מתקשים להאמין שלאחר עמדה כה ברורה של משרד החוץ יש עדיין סיכוי להעביר שם הצעת חוק פרטית. אולם לא נרפה עד שהצעת החוק תיגנז – אין מצב בעולם שנסכים שמדינה כל שהיא באירופה תכריז שאין בה מקום ליהודים", דברי הרב גולדשמיט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.