משרד החוץ האמריקני נגד בנט:"פוליטיקה של עיוותים"

משרד החוץ האמריקני במתקפה נגד יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לאחר שהאחרון הטיח בג'ון קרי לאחר שקישר בין המשא ומתן המדיני להתחזקותו של ארגון הטרור הרצחני דאעש.

סערה דיפלומטית: משרד החוץ האמריקני במתקפה נגד יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לאחר שהאחרון הטיח בג'ון קרי לאחר שקישר בין המשא ומתן המדיני להתחזקותו של ארגון הטרור הרצחני דאעש.

דוברת המשרד הבהירה כי קרי לא קישר בין ישראל לעליית דאע"ש, "ראיתי מנהיג ישראלי אחד מבין הרבים שאמר כי קרי מעודד באמירותיו את הטרור הגלובלי. אנחנו יודעים שהנושא עדין ומעורבים בו הרבה רגשות, ושהפוליטיקה היא דבר אינטנסיבי, אבל או שהשר הזה לא ממש קרא מה קרי אמר – או שמישהו מנסה להתעסק בפוליטיקה של עיוותים", היא אמרה.

"אני חושבת שהשר קרי חושב, כמו כולם, שמה שחשוב זה מה שאתה באמת אומר – ולא איך מישהו מנסה לעוות את דבריך לצרכיו הפוליטיים".

"קרי אמר שכאשר הוא מסתובב בעולם ומנסה לבנות את הקואליציה הבינלאומית שתביס את דאע"ש, אויבים גדולים של ישראל, הוא עדיין שומע מאנשים בשיחות פנימיות שפיתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני יביא לאיזור יציב יותר. הוא לא קישר בשום דרך בין ישראל וצמיחת דאע"ש. נקודה".

בנט התייחס לדבריו של שר החוץ של ארצות הברית ג'ון קרי, שטען כי משא ומתן בין ישראל לפלסטינים הכרחי למאבק בארגון "המדינה האיסלאמית". "כשאומרים שהסכסוך הישראלי-הפלסטיני מחזק את דעאש, יש להקשיב לדעאש ולהאמין להם: אלה טרוריסטים שרוצים להשתלט על כל המזרח התיכון – מסוריה ועד ירדן ולבנון, ולהקים מחדש חליפות אסלאמית". "אפשר להילחם בזה או להסביר את זה", אמר בנט. "הבחירה היא בידי העולם והוא יישא בתוצאותיה. לא מצדיקים את הטרור – בטרור נלחמים. מסתבר שגם כשבריטי מוסלמי עורף ראש של בריטי נוצרי, תמיד יהיה מי שיאשים את היהודי".

שר התקשורת גלעד ארדן תקף את שר החוץ של ארצות הברית. "אני דווקא מכבד את קרי ואת מאמציו, אבל כשכל פעם מחדש הוא שובר שיאים של חוסר הבנה באזורנו ולמהות הסכסוך במזרח התיכון, אני מתקשה לכבד את דבריו", כתב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו. "האם 200 אלף ההרוגים בסוריה ואונס נשות היזידיםעל ידי הברברים מדאעש גם קשורים אלינו? האם זה בגלל המתיישבים במעלה אדומים או הבנייה בגבעת המטוס בירושלים?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.