משרד החינוך באנטוורפן מטיל גזירה נוראה על הישיבות – כנס חירום

תלמודי תורה בתי יעקב וישיבות יאלצו ללמד לימודי חול באנטוורפן

אנטוורפן אסיפה כללית למניעת גזירות הליב"ה.

מנהלי המוסדות וראשי הישיבות באנטוורפן קיימו אתמול בערב כינוס כללי לילדי החינוך החרדי ובנפרד להורי הילדים . הכינוס שנערך באולם זיכרון משה באנטוורפן, נועד בין היתר לגיוס כספים להוצאות המשפטיות .

במודעה שכותרתה "אסיפה כללית" נאמר "כידוע לכל אחד ואחד מהגזירות החדשות של הממשלה לחייב את בנינו הקטנים לעמוד לבחינה על לימודים אחרים אשר אם יתממשו ח"ו יהיה זה סכנה עצומה לישוב החרדי בערנו כי לא נוכל להסכים להקריב את החינוך המסורתי של צאצאנו ואמנם כבר נעשו פעולות שונות הן במישור המשפטי והן במישור ההשתדלות במסגרת החוק אך לעת עתה לא נמצא מוצא וזקוקים אנו לרחמי שמים מרובים".

עוד נכתב, "למען הסר ספק מלב תושבי העיר הננו מבהירים שהגזירה נוגעת לכל יחיד ויחיד באופן אישי ללא הבדל באיזה מוסד מתחנכים ילדיו באשר על כן בפקודת הרב מרא דאתרא שליט"א , הוחלט לקרא את כל תושבי עירנו שיחיו החרדים לדבר ה' לאסיפה כללית בהשתתפות רבני ודייני העיר". על המודעה חתומים ראשי הישיבות ומנהלי המוסדות.

כזכור פורסם כאן כי לפני שבועיים פסק בית המשפט באנטוורפן כי על כל בתי הספר החרדיים ללמוד את לימודי הליב"ה וכי לימודי הליב"ה אינם מנוגדים לדת ואינם פוגעים בחוק יסוד חופש הדת.

עסקנים באנטוורפן אומרים כי הכנס נועד לגיוס כספים עבור ההוצאות המשפטיות , שכן העסקנים העוסקים בעניין שכרו את שרותיהם של טובי עורכי הדין בניסיון להפר את רוע הגזירה.

לפני שבועיים דחה בית המשפט את בקשת מנהלי המוסדות להעניק להם דחיה של שנה לצורך התארגנות. ילדי בתי הספר יבחנו עוד השנה על לימודי הליב"ה. ילד שלא יקבל ציון ממוצע בבחינות על לימודי ליב"ה יאלץ להיבחן שנית, ואם ייכשל בפעם השניה יאלץ ללכת ללמוד בבית ספר של גויים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.