משרד החינוך נגד הנהלת ת"ת 'קהילות יעקב': "רואים את המקרה בחומרה"

סערת ביטול ביקורו של הנשיא בת"ת הירושלמי: משרד החינוך פירסם לפני זמן קצר הודעה בה הוא מגנה את החלטת ההנהלה ומכנה אותה: "בעלת מסר חינוכי לקוי". בכיר בפלג הירושלמי, איתו מזוהה הת"ת, הודה בראיון לגל"צ: "הביקור בוטל בלחץ הרבנים שזעמו על התבטאויותיו האחרונות של הנשיא"

ת"ת 'קהילות יעקב' בעין הסערה: משרד החינוך פירסם היום הודעת גינוי להחלטת הנהלת הת"ת לבטל את ביקורו של נשיא המדינה. בהודעת המשרד נאמר: "המשרד רואה את המקרה בחומרה רבה ומעודד לחינוך לסובלנות, קבלת האחר ופלורליזם. במשרד מצטערים על החלטת המוסד החינוכי ומוצאים בה פגם ערכי ומוסרי אשר טומן בחובו מסר חינוכי לקוי".

בתוך כך, בכיר בפלג הירושלמי, אשר הת"ת מזוהה עם אנשיו, מודה בראיון לגל"צ כי הביקור בוטל בלחץ הרבנים שזעמו על התבטאויותיו האחרונות של הנשיא. "גישתו הכללית של האזרח מספר 1 נתפסת בעיני בית הספר כלא מקובלת", אמר הבכיר.

כזכור, בגל"צ נחשף אמש כי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, תכנן לפתוח ביום ראשון את שנת הלימודים של תלמידי הת"תים החרדיים בביקור בתלמוד תורה 'קהילות יעקב' שבשכונת רמות בירושלים. אלא שאמש הודיעה ההנהלה לנשיא באמצעות עיריית ירושלים כי הם חוזרים בהם מביקורו, וכי הסיור שתכננן ריבלין מבוטל.

לטענת גורמים בעירייה, הסיבה הרשמית היא "לחץ רבנים", וזאת על רקע ההתבטאויות האחרונות של הנשיא בנושאים שונים.

יצוין כי גם בשנה שעברה פתח ביקר הנשיא בת"ת בפתיחת שנת הלימודים, תוך שהוא מצהיר כי בכוונתו להפוך את העניין למסורת, אלא שכעת "מסורת" זו נתקלת בקשיים.

מבית הנשיא נמסר לגל"צ כי "הביטול התקבל בצער, ואין לנו אלא לקוות כי השיעור בנושא אהבת חינם יהיה מרובה משתתפים".

יושב ראש ועדת החינוך בכנסת, חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) התראיין מאוחר יותר לגל"צ והביע זעם על ההתפתחות: "שר החינוך צריך לבדוק אם מנהל בית הספר יכול להמשיך לחנך את ילדי ישראל…מה כבר היה אומר הנשיא לאותם תלמידים רכים? מדבר איתם על אהבת חינם".

מרגי הוסיף: "זה חמור מאוד, פוגע ומעליב. צריך לחזק את ידי נשיא המדינה".

בוידאו: הנשיא ריבלין בראיון. האם ההתבטאויות שלו הובילו לביטול הביקור?

(באדיבות רשת)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ואללה הנשיא הזה לא גומר לחפור על חשבון כספנו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב