משרד הכלכלה מהדק את הקשרים עם ירדן

שר הכלכלה אלי כהן ביקר באתר בו מתקיימות עבודות בניית גשר חדש בין ישראל לירדן שלצידו יוקמו שני אזורי תעשייה ותעסוקה משני עברי הירדן

שר הכלכלה אלי כהן ביקר הבוקר (א') באתר בו מתקיימות עבודות בניית גשר חדש בין ישראל לירדן.

הפרוייקט, שבמשך שנים ארוכות היה תקוע ולא התקדם – תפס תאוצה בחודשים האחרונים ועומד להיות הראשון המשותף לשתי המדינות. לכשתסתיים הבנייה הוא יכלול שני אזורי תעשייה ותעסוקה משני עברי הירדן וגשר שיחבר ביניהם.

בצד הירדני יוקמו מפעלים ישראלים וירדניים על שטח של כ-700 דונם, ובצד הישראלי יוקם אזור תעסוקה ובסיס להעברת סחורות על שטח של כ-250 דונם.

בעוד הקמת הגשר צפויה להסתיים בחודשים הקרובים, אזורי התעסוקה יושלמו רק לקראת סוף שנת 2019. עם השלמתם, יכונן אזור סחר חופשי משותף בין ישראל לירדן, מה שייתר את הצורך באשרות מעבר ודרכונים על מנת להיכנס לתחומו ולקדם בו פעילויות מסחר וכלכלה.

על פי הערכות, באזור צפויים להיות מועסקים כ-10,000 עובדים ירדנים בשלב הראשון ואף מעבר לכך עם התקדמות הפרויקט.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר בתום הסיור כי "השלמת בניית הגשר והקמת אזור התעסוקה המשותף הוא אינטרס משותף של שני הצדדים לחיזוק הקשרים, ולא רק במימד הכלכלי. אזור התעשייה המשותף יהדק את קשרי השלום, יחזק את החוסן של הקהילות באזור ויביא עימו פריחה ושגשוג כלכלי וחברתי לשתי המדינות, לתושבים משני עברי נהר הירדן ולאיזור כולו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.