משרד המשפטים יבדוק מימון טיסת אשת הרב לאו

משרד המשפטים יבדוק את המימון שקיבלה אשת הרב, ציפורה לאו, שהתלוותה אליו לארבע טיסות. הבדיקה נעשית בשלב זה במישור המנהלי ולא מסתמן חשד לפלילים. בלשכת הרב לא הגיבו לדברים {האם הרב הראשי מסתבך?}

משרד המשפטים בוחן בחודשים האחרונים את נסיעותיה לחו"ל של ציפורה לאו, רעיית הרב הראשי לישראל דוד לאו.

הבדיקה החלה לאחר שבפברואר אשתקד נחשף בוואלה! NEWS כי לאו הצטרפה לארבע נסיעות עם בעלה וזאת במימון המארחים. ארבע הטיסות, לרוסיה, לניו יורק, ללוס אנג'לס ולברלין, נעשו לכאורה בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לאיסור קבלת מימון זר לנסיעת בן או בת הזוג של הנושאים בתפקיד ציבורי.

אף שהרב הראשי טען כי לרעייתו יש חלק בפעילות שהתקיימה במהלך הנסיעות והיא נטלה חלק בהרצאות ובפגישות בקהילות היהודיות שאליהם הוזמנו, הוא לא קיבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה לצרפה במימון פרטי.

גורמים משפטיים טענו אז כי "זה לא פחות חמור מפרשת 'ביביטורס'". מיד אחרי פרסום הכתבה, פנו גורמים במשרד המשפטים לרבנות הראשית לישראל, במטרה לבדוק את הטענות נגד הרב ולבחון אם עולה מהן חשד לפלילים. במקביל, ביקשו במשרד להעביר מידע הנוגע לנסיעותיה של רעייתו.

לוואלה! NEWS נודע כי בחינת הנושא נעשתה עד כה במישור המנהלי במחלקת הייעוץ של המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר, במשרד המשפטים. בינתיים, לא מסתמן חשד לפלילים, אך בחינת הדברים טרם הגיעה לסיומה.

גורם משפטי המעורה בפרטים מתח ביקורת חריפה על הסחבת במשרד המשפטים בבדיקת הנושא: "המקרה הזה היה צריך לקבל טיפול בדיוק כמו פרשיות נסיעות אחרות, בהן 'ביביטורס', ולהביא להחלטה סופית גם אם היא טובה וגם אם היא פחות מחמיאה. למשרד יש סדרי עדיפויות וחבל על כך".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "הנושא עודו מצוי בבחינה".

בלשכת הרב הראשי לאו לא הגיבו לדברים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.