משרד העבודה והרווחה יבנה לראשונה שישה מעונות יום שיקומיים ברחבי הארץ

המימון לבניית כל מעון ייעשה בשיתוף הביטוח הלאומי וקרן שלם, בתקציב משותף של עד 5,355,00 ₪ פר מעון.

משרד העבודה והרווחה, מפרסם לראשונה את רשימת הרשויות שבהם יקים במימונו מבנים למעונות יום שיקומיים לפעוטות. המעון הראשון שייבנה עד סוף השנה הבאה יהיה בחולון, ומעונות יום נוספים ייבנו בתל אביב, אור יהודה, טירת הכרמל, באר שבע וקריית גת. המעון הראשון, שמיועד לתושבי חולון והסביבה, צפוי לכלול שלוש כיתות, בכל כיתה 10 פעוטות. כמו כן, הוא צפוי לשרת פעוטות על רצף האוטיזם וכן פעוטות עם נכויות אחרות, על פי הצרכים שיהיו ולפי קביעת המשרד. זאת לאחר שפרסם המשרד לאחרונה קול קורא לרשויות אשר מעוניינות לקבל את תמיכת משרד העבודה והרווחה לבנית מעונות אלו. כתוצאה מכך, למשרד העבודה והרווחה התקבלו 20 פניות מרשויות, שמתוכן נבחרו 6, על בסיס יכולתן לבנות ולגייס את המשאבים הדרושים (כמו למשל הקצאת קרקע למבנה).

במטרה להקל על ההשמה של פעוטות בשל מחסור במקומות, בשנה שעברה הורה שר העבודה והרווחה חיים כץ להקצות משאבים לבניית מעונות יום שיקומיים ברשויות המקומיות בהשקעה של 1,500,000 ₪ לכל מעון, וזאת בדומה למעונות היום הרגילים שבנייתם מסובסדת על ידי מהמשרד.

המימון לבניית כל מעון ייעשה בשיתוף הביטוח הלאומי וקרן שלם, בתקציב משותף של עד 5,355,00 ₪ פר מעון.

משרד העבודה והרווחה, בשיתוף עם משרד הבריאות, אחראי על פיקוח על המעונות היום השיקומיים בישראל, אשר כוללים ביקורים במעון (באופן מתוכנן ופתאומי), בדיקת רישיון והמסמכים הנדרשים להפעלת המעון. מלבד סיוע במימון בניית המעון, המשרד מממן את ההפעלה השוטפת של המעונות. כמו כן, מספק משרד העבודה והרווחה הסעות ללא תשלום לפעוטות הזקוקים להסעה. כיום פועלים במימון ופיקוח המשרד כ-120 מעונות יום שיקומיים ברחבי הארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.