משרד הפנים: קריספל הותיר את אלעד בגירעון תקציבי של 60 אחוז – ובחובות עתק של 36 מילש"ח

 

צוריאל קריספל צעק לחבר מועצת אלעד "שקרן" לאחר שהאשימו כי הותיר גירעון עתק * כעת משרד הפנים מאשר: קריספל השאיר גירעון עתק בסך 36 מ' מתוך תקציב של 60 מ' * המסמך בפרסום ראשון

"ממשיכים בהצלחה?!" לא ברור איזו. סיסמת הבחירות של המועמד לראשות עיריית אלעד צוריאל קריספל, הטוען להיותו ראש עיר שניהל את אלעד בהצלחה, מתבררת על פי המסמכים שנחשפים כאן לראשונה, כלא ממש נכונה, בלשון המעטה.

מהמסמכים שהגיעו לידינו עולה, כי קריספל הותיר את קופת העירייה בגירעון עצום וחסר תקדים, החורג בשישים אחוזים (!) מהתקציב, ובכך הכניס את עיריית אלעד למצוקה קשה ביותר, על סף קריסה מוחלטת.

כזכור, במהלך העימות שנערך ביום חמישי האחרון ברדיו 'קול חי', הטיח המועמד צוריאל קריספל בחבר מועצת העיר שי נתן: "שקרן, תלמד לקרוא מסמכים". העימות בין השניים החל, לאחר ששי נתן טען בפני המאזינים, כי קריספל הותיר את העירייה במשבר תקציבי עצום שחייב תכנית הבראה מיידית.

קריספל מצידו הכחיש בתוקף, ואמר, כי ניהל את תקציב העירייה כיאות, וכי העביר את העירייה בסיום כהונתו כשהיא ללא דופי וללא גירעון.

בעקבות דברי קריספל, נערכה פנייה למשרד הפנים, בניסיון להבין האם אכן רושש קריספל את קופת העירייה וכשל בניהולה, או שמא כטענתו, מדובר בהאשמת שווא. המסמכים הגיעו לידינו.

כישלון ניהולי

התשובה שנתקבלה ממשרד הפנים, לא מותירה כל ספק: צוריאל קריספל הותיר את עיריית אלעד בחובות עתק של 36 מיליוני שקלים, המהווים 60% מתקציבה השנתי, שעמד אז על 60 מיליון שקלים.

יתירה מכך, תשובת משרד הפנים אינה נתונה לפרשנות או לויכוח, שכן היא נסמכת על הנתונים אותם שיגרה עיריית אלעד עצמה (!) למשרד הפנים.

הלוואות עתק

וזה עוד לא הכל: על פי הנתונים, החתומים בידי משרד רואי החשבון ש. רויצקי מטעמה של עיריית אלעד, נטלה העירייה הלוואות ענק ללא כל יכולת להחזירן, דבר שהעלה את גירעון העירייה ל-79%, והביא את קופת העירייה למצב של קריסה מוחלטת.

בעקבות המצב הקשה, נאלץ ראש העיר שהחליפו צביקה כהן, לבצע מיד עם כניסתו לתפקידו, תכנית הבראה חמורה תחת פיקוח משרד הפנים. תכנית שהסתיימה רק במחצית הקדנציה.

צביקה כהן, יש לציין, סיים את תכנית ההבראה בהצלחה, ואף הותיר קופת עירייה מאוזנת אחריו, מה שאי אפשר על פי המסמכים המצורפים להגיד על קודמו בתפקיד.

המסמך ממשרד הפנים:

גירעון

למרות פניות חוזרות ונשנות אל דובריו של קריספל, אלה ביכרו שלא לשלוח לנו תגובה 

צילום תמונה ראשית: קובי שירה

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתם ממש עושים כתבות מגמתיות נגד דרעי בלי שום פרופורציות ואיזון
  מרגישים מכל מילה וכתבה
  כל המהרהר אחר רבו כמהרהר אחר השכינה
  זה מה שמרן אמר זה מה שעושים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ממשיכים בהצלחה אוהבים את מרן מצביעים ש"ס וישראל פרוש לראשות העיר.
  אני לא מבין איך אריה דרעי לא מתבייש להשים כזה תינוק וחוצפן כמועמד של ש"ס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב