משרד הפרסום הגיש בקשה לפירוק 'יחד'

במקביל למאמציו להחזיר את החובות ולהמשיך בפעילות הפוליטית, נאלץ ישי להתמודד עם בקשה לפירוק מפלגתו

החובות של ישי:  לאחר שאלי ישי החל במסע גיוס כספים, משרד הפרסום רספקט, שעוסק בבניית מותגים שיווק ומדיה, הגיש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק למפלגת "יחד" בראשות אלי ישי, שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות כך מפרסם הארץ.

בבקשה שהוגשה על ידי עוה"ד נדב לב ואופיר וייסבן, נטען כי  מפלגת "יחד" אשר התקשרה עם משרד הפרסום בהסכם שירותים ליצירת קמפיין לבחירות 2015, חייבת לו 50 אלף שקל כולל מע"מ. לטענתם לפני הבחירות, פנו ממשרד הפרסום לקבל את התמורה, הם נתקלו "בטענות של לך ושוב". כעבור חודש ניתנה להם המחאה שלא כובדה על ידי הבנק – בהתחלה בשל בעיה טכנית ואחר כך שבאו לפדות בשל אי-כיסוי מספיק.

 

"עד למועד זה, לא פרעה המשיבה את חובה למבקשת, העומד כאמור על סך של 50 אלף שקל בצירוף מע"מ, זאת למרות שהיא ממשיכה לעשות שימוש אף כיום בחומרים שהופקו עבורה לרבות פרסומם במדיה שונה", נכתב בבקשה.

עוד טוען משרד הפרסום  כי "הדרך הראויה היחידה של החברה להסדיר את חובותיה, היא באופן שבו יינתן צו פירוק למשיבה וחובותיה ייפרעו על פי סדרי הנשיה".

בשל כך,  הוגשה בקשה למינוי מפרק זמני, כשלטענתם חובותיה של מפלגת יחד הם כ-11 מיליון שקל, על פי הנטען יחד החלה במהלך נואש של קבלת תרומות מצדדים שלישיים. "בהינתן, כי בכירי המשיבה (מר אלי ישי, יוני שטבון ואחרים) ערבו באופן אישי רק לחלק מחובות המשיבה, קיים צורך דחוף, כי ימונה גורם אשר יוודא כי חלוקת תמורות ו/או נכסי החברה, נעשית באופן שוויוני, בהתאם לסדרי הנשיה, ועל פי דין", נכתב בבקשה.

 

עוד נכתב בבקשה כי "קיים חשש ממשי וכבד, כי נכסיה של המשיבה מוברחים לצדדים שלישיים. בין היתר, ועל פי פרסומים, עולה כי מר אלי ישי הודיע שימכור דירה בבעלותו לשם פירעון חובות, וכן עולה כי המשיבה ו/או מי מטעמה מארגנים כנסי התרמה לצורך התמודדות עם החובות. מנגד, אין כל בטוחה לכך, כי הכסף ימצא את דרכו לפירעון חובותיה של המשיבה על פי דין, וקיים חשש כבד, כי כספים אלו, אם יתקבלו, ישמשו בראש ובראשונה לפירעון חובות למקורבים ו/או לנושים האוחזים בערבות אישית של מי ממנהלי ובכירי המשיבה".

 

עוה"ד נדב לב ואופיר וייסבן המייצגים את משרד הפרסום רספקט מסרו להארץ: "הבקשה הוגשה כמוצא אחרון לאחר שניתנו אין ספור הזדמנויות למפלגה ולעומדים בראשה לפרוע את החוב. אנו תקווה כי מר אלי ישי ימצא את הדרך הנכונה והראויה לפרוע את חובות המפלגה על פי דין."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.