משרד הרווחה נעזר ביד שרה למציאת פתרונות להזדקנות האוכלוסייה

ורמי המקצוע יודעים מזה זמן על הקפיצה המתקרבת באוכלוסיית הזקנים בישראל. אפילו שם ניתן לה, להבדיל מה'בייבי-בום' המפורסם המתאר תהליך מוגבר של ילודה, כאן מדובר ב'אלדר'ס-בום', תהליך מוגבר של הזדקנות האוכלוסייה.

הממוצע העולמי, בו עמדה גם ישראל, של שיעור הזקנים באוכלוסייה, עומד על עד 12%. בקרוב מאוד, אמור שיעור ההזדקנות בישראל לקפוץ בבת אחת לכמעט 15% כשכבר כעת חצה מספר הזקנים את המיליון, והצוות הבכיר בשרד הרווחה בראשות מנכ"ל המשרד ד"ר אביגדור קפלן, נערך למצוא במהירות פתרונות להגנה ולסיוע לקשישים בישראל.

יד שרה, כמי שמובילה את הסיוע וההגנה לקשישים בישראל, הציגה בפני בכירי משרד הרווחה את מעגלי הסיוע הנרחבים שלה במסגרת הפעילות השוטפת בכל רחבי הארץ. מנכ"ל המשרד ומנהלי האגפים סיירו במטה הראשי של יד שרה בירושלים, הכירו את מגוון המחלקות העוסקות בטיפול והגנה לקשישים, ולאחר מכן קיימו ישיבת עבודה במסגרתה הובע רצון הדדי להוביל שיתוף פעולה פורה למען אוכלוסיית גיל הזהב בישראל.

מנכ"ל משרד הרווחה ד"ר קפלן הביע את התפעלותו מההיקף האדיר של פעילות יד שרה כי: "היום יותר מתמיד חשוב להסדיר תוכנית אפקטיביות למען ציבור הקשישים כמו גם האוכלוסיות בעלי הצרכים המיוחדים",

ד"ר קפלן הביע על סמך ניסיונו העשיר בניהול מערכות גדולות בתחומי הבריאות הכלכלה והרווחה, כי התרשם שיש שרה הינו הארגון היעיל החסכוני והמעשי אשר כדאי ונכון לפעול במשותף למען האוכלוסייה בישראל.

הרב אורי לופוליאנסקי שליווה את מנכ"ל המשרד לאורך הביקור הסביר כי מתנדבי יד שרה פועלים ללא לאות למען כל הזקוק לשירותיהם. בכל רגע נתון, בהתאם לצרכים המשתנים, פועלת יד שרה כדי לספק את העזרה הנצרכת. בתום דבריו בירך את מנכ"ל משרד הרווחה ואת נחישותו לעמוד לימין דור בוני הארץ כדי שלא יזדקקו לעמוד ולבקש סיוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.