משרד התקשורת אישר ניסויים בטכנולוגיות אלחוטיות בתדרים ללא רישוי

" הציבור הישראלי הוא צרכן טכנולוגיה, ניסויים אלו יובילו את הקידמה הטכנולוגית במדינה לרווחת הציבור ולתועלתו "

במסגרת מדיניות המשרד לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות המשרד מתיר למספר חברות תקשורת לבצע ניסויים תוך שימוש ברשתות אלחוטיות על מנת לבחון את הטכנולוגיות לישומים מתקדמים שונים.

המשרד אישר לחברות תקשורת לקיים ניסויים בטכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו תקשורת אלחוטית בקצבים נמוכים, לצרכנים בעלי מקור אנרגיה מוגבל לטווחי כיסוי ארוכים ועונה בכך לצורך יישומים של שירותי IoT (Internet of Things) רבים.

שימוש בטכנולוגיות אלו יאפשר מימוש יישומים שונים, כמו: איסוף נתוני טמפרטורה, מידע אודות איכות הסביבה, קריאה מרחוק של מוני חשמל ומים, ניהול וניטור פחי אשפה חכמים, שליטה על תאורה חכמה, ניהול חניות וכו'

השימוש ביישומים אלו על ידי גופים נותני שירות כגון רשויות מקומיות, צפוי להביא להתייעלות אנרגטית וכלכלית, ניהול יעיל של משאבים, ולשירות טוב יותר לאזרחים ולצרכנים השונים.

הניסויים צפויים להימשך כשנה ובמהלכם יבחנו החברות את המשמעויות של מימוש הטכנולוגיות ויעביר דיווח בעיין למשרד. כמו כן ובהתאם להחלטת המשרד יתקיים ניסוי רב משתתפים באיזור גאוגרפי מוגדר על מנת לבחון את קיום המשותף של מערכות של החברות השונות.

בתום תקופת הניסוי ולאור תוצאות הניסויים, תגובש מדיניות המשרד בנושא.

שר התקשורת איוב קרא: " הציבור הישראלי הוא צרכן טכנולוגיה, ניסויים אלו יובילו את הקידמה הטכנולוגית במדינה לרווחת הציבור ולתועלתו "

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.