משתפים פעולה מכל הלב

פיתוחים טכנולוגיים חדשניים הוצגו השבוע לשגריר ארה"ב, דן שפירו, כחלק מקידום שיתוף פעולה בין חברות אמריקאיות למרכז האקדמי לב:

שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, ביקר השבוע, ב'מרכז האקדמי לב' בירושלים, זאת כחלק מקידום שיתוף פעולה בין השגרירות, חברות אמריקאיות והמרכז. שפירו, קיבל סקירה על הפעילות האקדמית של המוסד והפיתוחים הטכנולוגיים היוצאים ממנו.

את הייחודיות הרבה של המוסד הציג בפניו, פרופ' חיים סוקניק, נשיא 'המרכז האקדמי לב', שסיפר כי במסגרת המוסד ישנו שילוב של אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית ובהן גברים חרדים ב'קמפוס טל' ונשים חרדיות ב'קמפוס לוסטיג'.

במהלך הביקור, הוצגו בפני השגריר, מספר פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך, הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים, ביניהם מערכת התרעה המבוססת על סיבים אופטיים, אשר יכולה להתריע ביעילות רבה על סוגי מגע שונים ומחירה זול מאד. כמו כן, הוצגה מערכת בינה מלאכותית מורכבת, אשר יכולה לשמש לאימון אוטיסטים בקשרים חברתיים וכן לאימון טייסים.

השגריר, דיבר על החשיבות הרבה שיש לשגרירות לפיתוח קשרים עם המוסדות האקדמיים החשובים בישראל, וגם לפיתוח הקשרים עם כל קשת האוכלוסיות במדינה. הוא התרשם מאוד מהרמה המדעית של המחקר, וציין: "אנו מעודדים חברות אמריקאיות להשתלב בישראל, ובייחוד באוכלוסיות קצה. כאן 'במרכז האקדמי לב' ישנו ייצוג רחב לחברה הישראלית, ולחלק מהסטודנטים לא היו את כל הכלים הנדרשים כדי להצליח בלימודים כשהם החלו ללמוד במרכז. כאן הם רכשו את הכישורים הנדרשים ואת האפשרות להשתלב בשוק התעסוקה. זו רמה מרשימה מאד, ואני מאמין שרבים מהסטודנטים יגיעו רחוק בתעשייה, באקדמיה ובצבא. נשמח מאד לקדם שיתופי פעולה שונים, ולקדם יחד יוזמות טכנולוגיות וחברתיות שונות".

פרופ' חיים סוקניק, 'נשיא המרכז האקדמי לב' אמר כי "שיתוף הפעולה עם השגרירות יסייע להרבה מיזמים שצומחים כאן, ויכול לקדם חדשנות טכנולוגית רבה", הוא ברך על יוזמה זו והוסיף "אנו גאים מאד ברמה האקדמית כאן, וכן בפסיפס החברתי המיוחד שנוצר כאן. הסיוע של השגרירות במטרה המדעית והחברתית שלנו הוא ממש במקום, ואני מאמין שהרבה שיתופי פעולה יצאו מכאן לאחר יום זה".

צילום: יח"צ
צילום: יח"צ

דן שפירו, שגריר ארהב, מכון לב, סטודנטים, צילום יחצ (3)

דן שפירו, שגריר ארהב, מכון לב, סטודנטים, צילום יחצ (4)

דן שפירו, שגריר ארהב, מכון לב, סטודנטים, צילום יחצ (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.